Телемедицина уже в Ралівці! Це що?

SambirWZ
44

Телемедицина уже в Ралівці! Це що?

Добра новини для медицини. Ралівська амбулаторія одна із перших на Львівщині отримала комплект телемедицини – для телеметрії та телемедичного консультування. Це той медичний заклад, для якого місцева влада передбачила таке співфінансування (10 відсотків).

ВАРТІСТЬ одного комплекту – 106 тисяч гривень. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.

Для довідки, яка і нам дуже цікава. Телемедицина – це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так, лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег.

Ну, начебто не зле, хоча офіційне тлумачення – це одне, а на практиці може бути трохи інакше. Та й не дивно: «телевізор» – знаємо, «телефон» – знаємо, «телепат» – чули, а от телемедицина – щось незвідане. Ми перепитали у знайомих медиків, що воно таке на хлопський розумі. Один сказав, що, з допомогою тієї медицини лікар в Америці, наприклад, буде консультувати ту операцію, яку в Самборі буде виконувати… робот. Фантастика! Інший доктор назвав телемедицну «облапошуванням» пацієнтів. Поживемо – побачимо, що з усього того правда?

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити