Тему деревини та директора послали на… майбутнє

SambirWZ
13

Тему деревини та директора послали на… майбутнє

Сенсацією сесії районної ради у Старому Самборі мало стати питання лісу, точніше, звіту керівництва “Галсільлісу” як комунального підприємства. Заразом мали затвердити і нового керівника, бо той, який є, – Дмитро Єдинак, лише виконуючий обов’язки. Зрештою, день перед тим зібралася погоджувальна рада депутатів і вирішили: це питання не на стільки добре вивчене, щоб виносити його на сесійне обговорення. Формуючи порядок денний, цю вечірню тезу озвучила голова ради Тетяна Терлецька, а депутати не надто впиралися. Інтрига – у майбутньому.

Хоча, як нам видається, надовго затягувати процес звіту і призначення керівника підприємства – нічого не дасть. Ну, не зараз, то через місяць, але все одно доведеться. Тим часом, комунальна комісія райради, як розповів депутат Мирон Пацай, приймала раніше радикальне рішення: хотіли визнати роботу усього Львівського “Галсільлісу” (читай – генерального директора) незадовільною. Мовляв, треба на місцях міняти систему, а не чергових керівників. У недалекому майбутньому – обговорення, як домовилися обранці, має бути розмежованим: окремо говоритимуть про ліс на Старосамбірщині взагалі, окремо – про “Галсільліс”, причому пан Єдинак має звітувати за останні 3 роки, незважаючи на те, що керує значно менший термін. Ці слухання мають відбуватися у присутності правоохоронців. Оскільки тема актуальна, ми будемо її пильнувати. У районі уже заговорили про те, що так само, як на Волині нині говорять про катастрофу з добуванням бурштину, невдовзі говоритимуть у нас про лисі гори.

У продовження цієї теми. Фракція “Свободи” у Львівській обласній раді ініціює запровадження тимчасового мораторію на рубки лісу на Львівщині. Про це йдеться у проекті рішення, яке подав на розгляд депутатської комісії з питань екології. Ця ініціатива викликана необхідністю збереження площ цінних лісів на фоні численних зловживань в галузі лісового господарства. У проекті рішення він пропонує тимчасово заборонити на території області проведення суцільних рубок усіх видів, рекомендувати департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА призупинити надання погоджень на проведення на території об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Львівської області  суцільних рубок усіх видів.

Це приблизно те, про що ми неводнораз писали, коли лісова тема починала відверто набридати, – заборонити будь-яку діяльність лісозаготівельних структур та пилорам. Це видається фантастичним, але може до того йде?

А ще того ж сесійного дня у Старому Самборі обранці обговорювали тему нищення лісових доріг, бо важкі лісовози тягають деревину і нищать ґрунтові шляхи. Начебто домовилися про те, щоб машини до 10 тонн не курсували у мокру погоду. Рішення загалом правильне, тільки як воно втілиться у життя, наразі сказати не можемо. Бо і автівки самі собою важкі, а ще коли деревина зверху, то явно потягне більше, ніж на 10 тонн. А сухої погоди в лісі не так вже й багато.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар