Тетяна Терлецька: «Анонімники, як тільки напишуть у мережах якусь пакість на мене, одразу прибігають в кабінет оцінювати реакцію»

SambirWZ
201

Тетяна Терлецька: «Анонімники, як тільки напишуть у мережах якусь пакість на мене, одразу прибігають в кабінет оцінювати реакцію»

Якщо у політиці, навіть містечковій, нема скандалів, значить це не політика, а так собі – забавки дорослих людей… Дивовижним чином у соціальних мережах зі старосамбірською «пропискою» опинилася у скандалах голова райради Тетяна Терлецька. Ніби чотири роки її владного життя були спокійними, бо уміла знаходити компроміси, гуртувати депутатів, уникала непорозумінь, а тут раптом почалося… Що цікаво, сама Тетяна Іванівна  намагається не реагувати на дописи у мережах і, мабуть, це правильно, бо фейкові автори тільки того і хочуть, аби вв’язатися у «бійки»… Ми запросили очільницю району на редакційну філіжанку кави і розпитали у неї про те, що найбільше турбує анонімних дописувачів.

етяно Іванівно, потім скажу навіщо, але розпочнемо з проєктів та мікропроєктів, якими ви опікуєтеся. Це ваша тема віддавна, це та марудна праця, яку не відразу видно, але яка згодом дає плоди, бо в район на правах співфінансування приходять грубі гроші на соціально-економічний розвиток та підтримку місцевих ініціатив. Так ось, ваші опоненти кажуть, що ви займаєтеся проєктами виключно задля того, аби потім мати «відкати» від фірм-виконавців.

-Впродовж чотирьох років районна рада бере на себе особливу і надзвичайно важливу сучасну місію – втілювати проєкти, починаючи від ідеї і закінчуючи їхнім моніторингом та втіленням. За чотири роки ми, перебуваючи на лідерських позиціях в області за кількістю виграних проєктів, «притягнули» в район десятки мільйонів гривень з обласного і державного бюджетів. Це – ремонти закладів соцкультпобуту, доріг, тротуарів, будівництво майданчиків, вуличне освітлення і так далі… Тобто, вважаю: те, чим активно займається виконавчий апарат райради, приносить ефект. І не бачать його лише ті, які не хочуть бачити. Тепер з приводу «відкатів» чи хабарів. Серед дописувачів-паплюжників є люди, які були підрядниками у виконанні тих чи інших робіт по проєктах. Повірте, якби я була у чомусь винна, то ми б з такими людьми спілкувалися не через соціальні мережі, а щонайменше в прокуратурі. А позаяк не мають чого закинути, використовують побрехеньки. Але, повірте, якби я зважала на всі ті закулісні бесіди, то нічого не робила б, а так – пишаюся тим, що мільйони в район надходять, а цьогоріч, порівнюючи з усіма попередніми роками, їхня кількість найбільша.

-Топ-тема останніх тижнів – зарплата Тетяни Терлецької та заступника голови райради Миколи Мартича. Але перед тим, як ви будете відповідати, я б хотів взяти відповідний крен: у бідному, депресивному районі керівники мають надміру високі зарплати… До речі, довелося чути: а що робить Микола Мартич в районній раді за високу зарплату. Розкажіть опонентам.

-Якщо є люди, які моніторять мою зарплату, а я нічого проти не маю, то мали б заразом поцікавитися і тим, які зарплати у голів інших райрад, які очолюють не менш депресивні райони. Старосамбірщина, повірте, не є з найбагатшою зарплатою голови… Я сама не призначаю собі платню. Є проєкти рішень сесії і депутати за це голосують. Якщо б були не згідні, не голосували б… Зрештою, є чинне законодавство, яке регулює зарплати таким посадовцям, як я. Проєкт районного бюджету формує районний фінансовий відділ і власне він передбачає ті чи інші суми. Ще одне. Мені дивно, що у соціальних мережах «гуляє» всього лиш пропозиція, а не документ про доконаний факт. І незрозуміло, яким чином і навіщо цей проєкт потрапив в Інтернет. У мене завжди була висока зарплата і я від цього ніколи не ховалася, але чому лише зараз це питання хтось культивує? І з приводу заступника Миколи Мартича… Розумію, що я більш публічна особа, ніж Микола Іванович, але він, відповідно до своїх посадових обов’язків, відпрацьовує по повній. Зокрема, зараз дуже активно займається проблемою створення Національного природного парку «Королівські Бескиди»… Є й інші проблеми.

-Чи вважаєте ви свою зарплату адекватною вкладеним зусиллям?

-Може мені нескромно про це казати, але, опріч своїх прямих обов’язків як голови ради, допомагаю сільським радам, школам, лікарням, закладам культури писати ті ж проєкти. Вийшли на міжнародний рівень, зокрема у питанні каналізування Добромиля та ремонту комунальних доріг Нижанкович, закупівлі обладнання в лікарню. Знаєте, це дуже складна справа, яка потребує багато нервів, сил, часу, і не так просто її втілювати… Мені не пасує про це казати, але під час виконання деяких своїх обов’язків виникають непередбачувані витрати, які треба компенсувати власним коштом – голови місцевих рад та керівники різних структур це розуміють…

-Дописувачі у соціальних мережах знайшли відеоролик, коли ваш однопартієць Ігор Піхоцький давав інтерв’ю як кандидат в народні депутати і сказав, що середньостатистичній людині у районі вистачає зарплати у 9 тисяч гривень, а Терлецька, мовляв, має значно більше. Прокоментуйте, будь ласка.

-Мабуть, пан Піхоцький мав на увазі пересічного сільського мешканця, який сподівається не лише на зарплати. Люди нині живуть і на соціальних допомогах, і з виробництва власної продукції, і з заробітків. В містах, де підсобних господарств нема, звичайно, ця сума є замала… Але ліпше попитайте у Ігоря Піхоцького, що він мав на увазі.

-Свого часу було трохи галасу з приводу того, що горянам знімають «гірські» надбавки. Ми не дуже вникали в тему… Так ось, чи доплачують вашим землякам і чи маєте надбавку ви?

-Все залишилося, як і було раніше, але Постанова Кабміну передбачила, що в мінімальні зарплати уже увійшла «гірська» надбавка. І тому люди, зарплата яких вираховується за тарифною сіткою, отримують менше. Надбавка мені, як і всім іншим працівникам, встановлена відповідно до рішення сесії райради.

-Ви як службовець постійно декларуєте свої доходи і ця інформація є у вільному доступі. Чому, з вашої точки зору, «скандал» підняли тільки тепер?

-Очевидно, стартує виборча кампанія. А моя активна позиція, можливо навіть, авторитет, шкодять імовірним аутсайдерам. Мабуть, я їм заважаю, тому єдине, до чого можуть вдатися, то до анонімних виступів у соціальних мережах.

-Не так багато тієї Старосамбірщини, аби не вирахувати, хто може ховатися під фейками, які хочуть вас принизити? До слова, ми пильнуємо за судовим засіданням, яке зараз відбувається у Самборі, коли молодий чоловік на своїй сторінці у ФБ поливав брудом жінку, яка йому в бабусі годиться. Жінка вирішила захистити свою честь і гідність, вимагає моральної та матеріальної компенсації. Якщо вина у брехні молодого чоловіка буде доведена, то, мабуть, інші автори на майбутнє будуть думати, що і на кого писати.

-Буду разом з вами очікувати рішення суду… Але повірте, уже давно і усі вирахували, хто пише під тим чи іншим псевдонімом. Зрештою, вони й самі не ховаються. До обіду ходять коридорами «білого дому», винюхують, випитують, а після обіду пишуть. Або навпаки – спочатку напишуть, а потім приходять до мене дивитися на мою реакцію, посміхаються чи співчувають… Знаєте, мені їх інколи шкода.

-Ваші політичні опоненти почали не найкраще згадувати і партію Рух, представницею якої ви є. Це так виглядає, що гарачуть з різних боків…

-Минулі вибори парламенту показали усім іншим, що наш кандидат – Ігор Піхоцький, упевнено виграв на Старосамбірщині. Тому опонентам, які нас бояться, не залишається нічого іншого, як гаратати по Рухові. Але це зовсім не принижує наш авторитет, а радше навпаки – видно, ми рухаємося у правильному напрямку і маємо свою надійну команду однодумців.

-Давайте знову про плітки з соціальних мереж. Вас та першого заступника голови РДА Руслана Пупу звинувачують у тому, що Хирів сипле сміття десь біля Слохинь… Є і політична складова – мер містечка Іван Голубець – ваш однопартієць. У принципі, голова райради не мала б займатися сміттям на самоврядній хирівській території…

-Можна подумати, що сміття з Хирова не вивозили туди ж, коли на керівних посадах в районі були нинішні імовірні дописувачі і коментатори соціальних мереж… Проблема у тому, що місто за усі роки так і не узаконило свій полігон… Справді, в обов’язки голови райради не входить проблема утилізації сміття, але якщо у мене просять знайти вихід з ситуації, не можу відмовити. Наразі знаходити цей вихід дуже складно. Нехай би дописувачі у соціальні мережі порадили, що робити з хирівським сміттям, коли сусідні полігони відмовляються його приймати.

-Один з депутатів райради звинуватив перших осіб району у тому, що вони не боролися за більшу кількість ОТГ, а начебто змирилися з трьома. Що можете відповісти цьому обранцю?

-У той час, коли інші райони дрімали, я брала на себе мужність організовувати зустрічі з громадами і переконувати їх у тому, що ОТГ – це нові фінансові можливості та перспективи. Окрім Новоміської та Міженецької ОТГ, створили Нижанковицьку… Далі у процесі децентралізації я займала позицію щонайменше 4 ОТГ на Старосамбірщину. Але далеко не все залежить від мене… Той депутат райради, який говорив про мою пасивність у створенні більшої кількості ОТГ, не прийшов навіть у Львівську ОДА, коли я разом з громадами району відстоювала їхнє право на більшу кількість окремих територіальних одиниць. Йому було цікавіше «подвіжувати» на сесії райради, звинувативши усіх і вся. Але й у мене питання: а що він зробив для розумної децентралізації і взагалі для району?

-Йдемо далі. Ті ж Фейсбуківські фейки звинуватили вас та Руслана Пупу у тому, що ви чинили якийсь тиск на в.о. керівника районної освіти Надію Багряк. Що то було?

-А нічого не було… Керівники шкіл подають свої заявки на конкурс програм місцевих ініціатив. Потім іде пошук спонсора. Деякі школи благодійників самі собі знайшли, залишилося підписати у відділі освіти протокол намірів. Надія Багряк не захотіла, не аргументуючи своєї позиції. В такій ситуації ми навіть не намагалися на неї тиснути, пішли іншим шляхом – проєкти подали вчасно, чекаємо на розгляд. А в принципі, те, про що ви питаєте, – це абсолютно робочі моменти, які навіть не заслуговують «оглядин» у соціальних мережах.

-Чи винна голова райради, що недобудовують хірургію?

-Патання добудови «зависло» на рівні облдержадміністрації. Усі наші зусилля зрушити справу з мертвої точки, марні. Районна влада декларує готовність до співпраці, але у Львові нас наразі не чують. Думаю, автор відеофільму з хірургії про це знає, але, шановні читачі, не дивуйтеся, якщо у контексті хірургії вкотре звучатиме прізвище Терлецької. Просто кінорежисер на ньому зациклений.

-Наш регіон завмер в очікуванні призначень голів РДА. Називали у різні часи різні прізвища – Пупа, Леськів, Назар, а ви як керівник представницької гілки влади ні до кого привселюдно не висловлювали ні симпатій, ні антипатій. Вам байдуже, з ким доведеться працювати?

-Це вже буде четвертий голова райдержадміністрації, не рахуючи двох виконувачів обов’язків, з яким довелося працювати. Вони так часто міняються, що мені залишається при вирішенні районних питань сподіватися на себе саму, депутатів райради та однодумців.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити