Тетяну Терлецьку у відставку не відправляли і зарплату їй затвердили, щоправда, меншу за ту, про яку писали соціальні мережі

SambirWZ
229

Тетяну Терлецьку у відставку не відправляли і зарплату їй затвердили, щоправда, меншу за ту, про яку писали соціальні мережі

Те, про що гомоніли політичні кулуари останнім часом – імовірна відставка голови райради Тетяни Терлецької, не збулося. Навіть не було кому озвучити ідею, позаяк так звані опозиціонери взагалі не прийшли. Перед сесією ми дізналися, начебто вони хочуть взагалі зірвати засідання, аби не прийняти бюджет, хоча, невідомо, кому від цього було б легше. Насолити самій Терлецькій? Це якось смішно…

З приводу цифр майбутнього фінансового документу доповідала керівник фінансового відділу Оксана Петрівська. Ми, як і інші депутати, не надто вникали у їхню суть, зважаючи на те, що усе найцікавіше буде потім. І це «потім» настало, коли за бюджет проголосували і дійшли до основного питання сучасності – зарплата Тетяні Терлецькій. Нагадаємо, не так давно у соціальних мережах з’явився документ – проєкт, згідно з яким їй вділяли платню у 50 тисяч гривень (на руки – менше). Це була лише пропозиція, але припідносили її бідному районові як доконаний факт. Опозиціонери від цього отримували масу задоволення і гаратали по верхівці районної ради. Питання оплати праці винесли окремим пунктом на сесії і кілька обранців, як от Тетяна Терлецька, її чоловік пан Юрій, заступник голови райради Микола Мартич, працівник апарату райради Іван Габак, не могли голосувати, бо інакше був би конфлікт інтересів. І саме через  це пропозиція – дати голові ради 50 відсотків надбавки і 25 відсотків премії, не набрала потрібної кількості голосів. Бракувало лише одного голосу у той час, коли обранці Роман Цицик та Ігор Бегей не хотіли голосувати. Мабуть, мали на це свої причини… Аби вийти з глухого кута, Тетяні Іванівні довелося пояснювати, що її зарплата – це далеко не 50 тисяч, а 34 тисячі за мінусом двадцяти відсотків відрахувань. Були моменти, коли вона взагалі відмовлялася від премій… Аргументи начебто вагомі, але обранці, які відмовлялися голосувати за це рішення, були невмолимі. Тоді пані Терлецька внесли дивовижну пропозицію – взагалі зняла зі себе усі премії та надбавки, але і ця пропозиція не здобула потрібної кількості голосів – це уже її політичні побратими постаралися. Довелося знову повернутися до ідеї про 50 відсотків надбавки та 25 – премії, і один з депутатів, голос якого був надто поважним, таки погодився. З ситуації вийшли, хоча перед тим був полум’яний виступ депутата Ігоря Піхоцького про те, що завдяки Тетяні Терлецькій та виконавчому апарату ради в район прилинуло за 4 роки 127 мільйонів гривень як співфінансування різних проєктів. Згадав особливо переможні ідеї – каналізування Добромиля, дороги в Нижанковичах та обладнання для Старосамбірської ЦРЛ. З цієї суми, зазначив Ігор Михайлович, близько 7 мільйонів пішло податками у місцевий бюджет, а відтак колектив райради уже заробив собі на зарплати. Потім попросив глянути на рідні села – шляхи ремонтують, освітлення провели, зупинки облаштували…

Нам сподобався коментар до бюджетної сесії депутата Ігоря Лазірка з приводу діяльності опозиціонерів. Каже, що патякати в політичних кулуарах усі можуть, захищати зарплати вчителям та медикам, а от прийти на сесію і проголосувати за це – мужності не вистачає. Не захотів переходити на персоналії, але один з нерішучих прийшов того дня у «білий дім», але в сесійну залу увійти не наважився. Ще один правдолюбець зайняв своє місце, але відразу ж утік, а два інші взагалі не прийшли.

Ударили по опозиціонерах і сільські голови, які дружно вийшли до трибуни (на фото) і зачитали своє гнівне звернення. Річ у тому, що в районі кілька депутатів провадять власне розслідування на предмет: чи утеплили другу школу у райцентрі мінватою, а чи пінопластом? На цьому зробили «погоду» – хтось набиває собі грішми з проєктів власні кишені. А відтак бюджетна комісія звернулася до усіх війтів з проханням надати усю документацію проєктів за останні чотири роки. Головам здалося, що їх неоправдано звинувачують у крадіжках, кидають тінь на їхнє чесне ім’я. Згадали і засідання цієї комісії, на яке не прийшли усі автори. Розмова була емоційна… Війти, зачитавши власне звернення, попросили не приписувати їх до розряду злодійчуків і не стригти усіх під одну гребінку. Ніхто не боїться ревізій, кажуть вони, але не дозволять, аби хтось бездумно піарився на їхніх стараннях з втілення проєктів. Зрештою, зажадали вибачень в опозиціонерів за їхні наклепи у соціальних мережах. Перепрошувати наразі не наважився ніхто.

І майже під цю тему виступив депутат Іван Бараняк, бо окремі анонімні автори у тих же соціальних мережах почали бити по депутатах-рухівцях та однопартійці Тетяні Терлецькій. Події подають викривлено, аби лише спаплюжити партію, яка на минулих парламентських виборах показала свою міць, підтримавши рухівця Ігоря Піхоцького. Пан Бараняк попросив правоохоронні органи сумлінно розслідувати усі звинувачення, а за нагоди – знайти і анонімних авторів, які бояться говорити про свої підозри очі в очі. Назвав їх безхребетними боягузами, які не мають чим похвалитися, бо нічого не роблять, та ще й іншим заважають працювати.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити