Тих, хто не платить за землю або малу оренду, починають оприлюднювати

SambirWZ
224

Тих, хто не платить за землю або малу оренду, починають оприлюднювати

Депутатські слухання на сесії Самбірської міської ради були  нудними для журналістів. Або все було вирішено у комісіях, залишалося тільки проголосувати, або обранці вирішили, що яким би не був бюджет, однаково треба прийняти. Фінансисти ратуші  переконали депутатів, що треба додати до резервного фонду кілька мільйонів, бо той бюджет, який є, – бюджет проїдання. І не буде за що тротуар підлатати…

Любов Мосійчук поцікавилася, чи є в освітянських грошах надбавки за прес-тижність. Керівник фінансового відомства Раіса Сас зазначила, що є ріст зарплати – 14 відсотків і там необхідна сума закладена. Хоча дещо педагогам недодали з минулого року… Далі пішла тема комунальна, бо господарським структурам дають гроші, а звіту нема. Депутати захотіли звіту керівника СКП “Об’єднане” Андрія Сліпецького. Та, гадаємо, прозвітувати не встигне, оскільки його запросили керувати облавтодором. Міський голова Юрій Гамар підхопив тему комуналки, сказав, що до керівників підприємств є немало питань, але владу там не хочуть бачити з незручними запитаннями. Далі стало цікавіше. Володимир Кульчицький заговорив про те, що протягом тривалого часу говорив Степан Кузьо, але більше натяками – мовляв, є підприємці, які мають у власності землю чи майно, але не платять оренди або малу оренду.  Пан Кульчицький пішов далі, точніше перейшов на особистості. В колишньому госпіталі приватна структура орендує 700 квадратів за 700 гривень у той час, коли особи, які вчать наших дітей танцювати, за фойє Народного дому чи зал колишнього кінотеатру платять значно більше. Згадав приміщення на Бачинських, 5, де розміщені районні структури, за які районна влада мала б платити містові орендну плату. Куцалаба Т.А., вів далі пан Кульчицький, за 200 орендованих метрів платить 200 гривень… Потім згадав будки з хлібом. За даними депутата, Мостиська мають дозвіл на 4 точки, а розмістили їх у Самборі – 15. “Хлібна хата” взагалі працює без угод. Треба сказати, виступ  Володимира Кульчицького був відвертим і в одному місці нам здалося, що замахнеться на святе – чи мають угоди підприємці, наприклад, на площі Івана Франка, де діє різдвяно-торговельне містечко? Але ні, промовчав… Юрій Гамар, подякував колезі за виступ, але сказав, що влада у цьому напрямку почала працювати – люди, які не платять за землю чи майно, мають звернутися в ратуші, укласти відповідні угоди. Починають наводити лад і з малими архітектурними формами. А податок з вуличної реклами влада хоче скерувати на відеонагляд на цвинтарі у тому місці, в якому є захоронення воїнів АТО.

Депутати прийняли у комунальну власність міста приміщення за-лізничної лікарні та вислухали доповідь головного лікаря Андрія Козича. Його колектив опинився у непростій ситуації – залізниця від них відмовляється, у місцевих бюджетах нема достатньо грошей на утримання, а колектив і сам поволі на себе заробляє. Андрій Богданович похвалився  успіхами у ремонті та утриманні приміщень.

І ще кілька штрихів з приводу комунального господарства. Ми почули на сесії, що деякі  підприємства мають великий податковий борг, який тягнеться за першим та другим жеками, колишнім комунгоспом, водоканалом. Податкова лякає, що відбиратиме від міста будівлі, які є у податковій заставі і самотужки їх продаватиме. Під загрозою продажу опинилася будівля колишнього університету. Обранці допустити цього не можуть, а тому створили комісію.

Крім того, затвердили суму у 30 тисяч на придбання нагород. Торік закладали, але нагороджених не бракувало – це не дивно, відзнаки міської влади отримували вояки АТО. Не забули обранці і про вояків УПА, додавши їм до пенсій по 200 гривень. У районі, до слова, теж буде по 200 гривень – щоб  справедливо. Нині в Самборі мешкає 37 вояків УПА, а торік було 40 – дехто помер…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар