Торговиця запрацювала у вівторок з умовою, що бережених і Бог буде берегти

SambirWZ
204

Торговиця запрацювала у вівторок з умовою, що бережених і Бог буде берегти

У понеділок після обіду засідала комісія з надзвичайних ситуацій, яка мала нарешті дати дозвіл на відкриття продуктового ринку. До ратуші підтягнулося зо два десятки підприємців, хоча в сесійну залу заради дотримання дистанції зайшли не усі. І хоч практично не виникало сумнівів у тому, що дозвіл дадуть, розмова розтягнулася більше, ніж на дві години. Ну, люблять у нас поговорити…

ДЛЯ початку міський голова Юрій Гамар дав слово медикам, бо хто ліпше знає ситуацію… Богдан Марчук, Олександр Сілецький, Надія Шпак змалювали загалом оптимістичну картину, бо Бог милував наш край від новітнього випробування – коронавірусу. Хоча у владі досі пам’ятають ту прикру ситуацію, коли після січневої сесії кілька десятків депутатів і торговельників промислового ринку злягло з хворими горлами, пневмоніями. Ми відхворіли, ще не знаючи, що то був небезпечний вірус. Станом на початок тижня, за словами головного лікаря ЦРЛ Богдана Марчука, буда певна підозра у чоловіка, який приїхав з Маріуполя і є чи то баптистом, чи то бомжом. Його відправили у Дрогобич. Тобто, Самбір може бути спокійним. Прозвучало на засіданні комісії міркування про те, що уряд продовжив карантин до 22 травня, але життя змушує послаблювати прикрі норми, за якими живемо уже два місяці… Ось так плавно усім товариством ми підішли до основного питання сучасності: відкривати продуктовий ринок чи ні. Здається, ніхто проти нічого не мав. Перед тим разом з керівником ТзОВ «Ринок-Сервіс» Іваном Денькович ми оглянули торговицю і оцінили ті заходи, які вжили алярмовим порядком. Зокрема, прилавки між продавцями та покупцями обладнали такою собі захисною плівкою – ну, щоб не дихали один на одного. Виглядає це доволі кумедно, але мусимо змиритися бодай би заради того, щоб заклад запрацював. Ну, не можуть селяни торгувати на вулицях, бо це називається стихійною і неконтрольованою торгівлею, за якою пильнують правоохоронці. Трохи емоцій внесли в обговорення представники держпродспоживслужби, сказавши, що не проти відкриття ринку, але мусять бути погоджені усі норми безпеки, зокрема, відстань між продавцями має бути 3 метри, більше того, вони будуть фільмувати, як іде торгівля і «кіно» скидуватимуть на свої «верхи». Ми розуміємо, що то є люди, які мають свої службові обов’язки, але є обов’язок і перед збіднілою громадою, яка хоче торгувати, бо жити треба, бо продукція пропадає. Заразом Іван Денькович, відстоюючи інтереси підприємців, питав, чому такий серйозний контроль не стосується великих маркетів, де торгівля йде повним ходом? Питання, як нам здалося, залишилося без відповіді, зрештою, ніхто на ту відповідь не очікував… Голосування за відкриття ринку було мирним, погодилися усі, але, знаєте, одна справа – ринок відкрити, а інша – все ж дотримуватися норм карантину, аби чого прикрого не сталося, аби ми потім не шукали винуватців… Виникає ще одне питання: якщо відкрили продуктовий ринок, то як бути з промисловим? Це питання ніхто не піднімав, хоч маємо підозру, промисловці теж у скрутній ситуації і також захочуть торгувати, мовляв, яка різниця між продуктами та одягом?

Цікавий момент. Лікарі кажуть, що не варто пускати в Самбір закарпатців з їхньою продукцією, аби чогось лихого не завезли. Може й мають рацію, хоча важко сказати, як це питання будуть контролювати. Закарпатці – теж громадяни України і мають право на підприємницьку діяльність.

Комісія відхилили зо два десятки звернень бізнесменів з проханням відкрити їхні торговельні заклади. Це навіть не обговорювали… Зате, спасибі владоможцям, дозволили торгувати газетним кіоскам, зважаючи на те, що контакту між продавцями та покупцями у принципі нема – через маленьке віконечко коронавірус точно не залетить… Під кінець засідання міський голова Юрій Гамар попросив журналістів закцентувати увагу на ще одному моменті – запрошували на засідання комісії керівників району, мовляв, прийдіть, розділіть з нами відповідальність, бо ж торгують на ринку здебільшого селяни. Юрій Петрович зі сумом констатував, що на заклик ратуші «білий дім», зіславшись на якісь причини, не відгукнувся.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити