Тренер, якого не забувають учні та послідовники

SambirWZ
193

Тренер, якого не забувають учні та послідовники

У Самборі відбувся авторитетний чемпіонат у честь Майстра спорту Ігоря Галана

Якщо помиляюся, то вибачайте, але здається мені, що спортовці, як ніхто інший, пам’ятають своїх наставників. Навіть тоді, коли згасає зоря тренерів, але залишає після себе добру пам’ять…

МИНУЛОЇ суботи у спортзалі Самбірської ДЮСШ згадували тренера-важкоатлета Ігоря Галана… Він сам вихованець цієї школи, зокрема Петра Качмарика, і залишив після себе немало вихованців, які пішли дальше, ніж їхній вчитель.  І це добре.

Хоча й Ігор свого часу ставав переможцем на всесоюзних та всеукраїнських змаганнях. Зрештою, титул Майстра спорту говорить сам за себе. Дуже шкода, що доля так рано відібрала у нас Тренера, бо міг ще багато зробити, але добре, що сини його Роман та Олег, однодумці пам’ятають і влаштовують турніри імені Ігоря Галана. Суботній збір – другий і не останній. Зібралося 130 важкоатлетів з Закарпаття, Волині, Рівного і, певна річ, Львівщини і Самбора. Роман Галан разом з учнем Ігоря Ярославовича Віктором Гончаровим нині тренують зо три десятки хлопчиків і дівчаток у ДЮСШ, спортклубі «Козак». Не всіх вихованців представили на цей турнір, бо їм ще треба дорости, але ж доростуть… Якщо раніше важка атлетика була гордістю юнаків і чоловіків, то тепер стався який «збій системи» і на наш, хлопський спорт, активно наступають представниці гарної статі. Вони не тільки штанги тягають, а й у боксі личка товчуть і футбол ганяють. Якщо у  дівчат є таке бажання, то хто їм відмовить. До слова, коли оцінив спортивну публіку на турнірі імені Ігоря Галана, то можу упевнено казати: чоловічої та жіночої статі – пів на пів… Не буду писати про переможців, бо сам факт участі у такій міжрегіональній першості – то уже перемога спорту і здоров’я над гнилістю і байдужістю, якою, на жаль, молодь часто хворіє. Тому, чесне слово, віддаю належне усім тренерам, які витягають наших дітей з лихої безодні.

Вшанувати пам’ять відомого штангіста Ігоря Галана прибули голова федерації важкої атлетики області Василь Дзвіник, Заслужений тренер України Віктор Кононенко, вихованці Тренера, а також міський голова Юрій Гамар, його заступник Святослав Ухач. Зрештою, справа не у титулах тих, хто прибув, а у звичайній повазі до спорту та нинішніх тренерів і вихованців. Брати Роман та Олег Галани, які взялися за турніри пам’яті свого батька, розповіли, що допомогли їм в організації Ярослав Кузьмяк, Степан Мандюк, друзі Андрій Грінченко, Володимир Кантор, Петро Балабух та інші.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар