Трохи поліцейської статистики і повчальної моралі

SambirWZ
230

Трохи поліцейської статистики і повчальної моралі

Депутатські бійки – на експертизах і у папках слідчих, шутрування – не благочинство, а за кермом можна випити, але їхати рівно…

Начальник Самбірської поліції Василь Страшівський зібрав журналістів, щоб розповісти про роботу відомства. Розпочав патетично: поліція є інструмент у руках громади, а не влади. І не будуть його підлеглі підпорядковуватися окремим чиновникам чи політичним партіям. А далі навів більше сотні розмаїтих цифр. Ми вирішити обрати найцікавіше.

З початку року жителі міста та району 1875 разів турбували поліцію і це  більше, ніж за перший квартал торік. Василь Степанович вважає це добрим показником, позаяк люди стали більше довіряти поліцейським. Розпочали близько 400 проваджень.  Цікавою є і інша статистика. На всі ті провадження – лише десять слідчих. Навантаження таке, як нема ніде в Європі… Але встигли 63 провадження скерувати до суду. Далі пан Василь класифікував злочини – крадіжки, грабежі, нанесення важких тілесних ушкоджень. Здебільшого  усе на рівні тих показників, що були за перший квартал минулого року. Дуже просив головний поліцейський не клювати на шахраїв, які дурять по телефонах чи Інтернетах. Суми, у які люди “влітають”, захмарні – 1-2 тисячі доларів. Почастішали дрібні крадіжки, крадіжки з автомобілів. Люди самі не шанують своє майно. Або інше. У одному зі сіл стоїть давно розкрадена школа – лише  стіни бовваніють, але з цього села звернулися люди, бо там вкрали батареї. Коли вкрали – невідомо. Деяких крадіїв-грабіжників затримали, на деяких мають підозри. Причому, орудують у нас доволі часто заїжджі. Є підозра, що були у Самборі і ті, яких затримали у Мостиськах, а прокурори їх відпустили – історія на всю область… Є група професійних крадіїв – їх вирахували за почерком, але наразі не затримали. Доволі поширено злодії входять у чужі будівлі через “віджаті” пластикові вікна. Часто крадуть з магазинів, у приватних підприємців, з підвалів, гаражів і новобудов. З початку року у нас було 25 пожеж, але справа не у кількості, а у тому, що відкрили 6 проваджень з підозрою на підпал. Тепер, як ви знаєте, після того, як близький родич умер, треба до хати кликати і дільничного медика, і поліцейського. Це для того, щоб не пропустити випадку насильницької смерті. За тими сумнівами відкрили 25 проваджень. Мали 6 випадків, коли люди безслідно зникали. На щастя, знайшлися. Повиходили “за законом Савченко” досвідчені крадії і грабіжники і ми в очікуванні свіжих професійних злочинів.

Аварії – окрема тема. Трапилося їх 101, а це удвічі більше, ніж за перший квартал торік. 32 особи потерпіли, троє загинули. Найцікавіше, що ми почули, то, виявляється, коли водій випив 100 грамів, але не порушує правил дорожнього руху, то йому за це нічого не буде. Зі статистики злочинів є ще кілька цікавих моментів – 234 адмінпротоколи. Левову частку займають факти насилля в сім’ї, невиховання дітей, дрібні крадіжки з супермаркетів. Пошкодував пан Страшівський, що в місті нема необхідної кількості відеокамер. Недавно з-під магазину поцупили велосипед, з дитячого майданчика – гойдалку (дожилися!), а були б камери стеження, резюмує пан поліцейський,  бандюків вирахували б у момент… Самбору вистачило б 5 камер на основних ділянках.  А ще Василь Страшівський зазначив, що його підлеглі інколи виконують і функції милосердя, наприклад, можуть п’яного з вулиці підібрати і довезти або до шпиталю, або додому – на вибір пияка. Причому, послуга безкоштовна.

Журналісти перепитали про кілька випадків з політичним присмаком. Наприклад, депутат райради Володимир Ковалів ударив нинішнього голову РДА Миколу Фрея, потім через проблеми з вивезенням гравію депутат Олег Гентош начебто ударив депутата Володимира Коваліва. Потім міський депутат Ярослав Кузьмяк начебто погрожував журналістові Юрію Леськіву… Ось такий у нас політично-кримінальний клубочок. Василь Страшівський об’єднав ці справи в одну відповідь: розслідування тривають, у тому числі і на рівні області, провадяться експертизи.  З приводу гравію пан начальник попросив розрізняти деякі поняття і не називати відому дорожню турецьку фірму “Онур” інвестором. Бо інвестор – то ледь не благодійник, а у даному випадку “Онур” – виконавець робіт, який заробляє державні гроші. Якщо ми правильно зрозуміли, місцеві діячі аж ніяк не мали допомагати туркам стелити шутровану подушку під будівництво заводу… Ралівське вбивство, яке сталося акурат тоді, коли восени прийшов на посаду Василь Степанович, ще не розкрите. Підозрюваний є, але взяти його не можуть, бо бракує експертиз. У ніч убивства йшов дощ і встиг змити сліди. А от у іншому трафунку все зрозуміло – дві жінки (мама і донька) повелися геть негідно, коли у їхньому домі померла жінка, а вони спалили її одяг і кинули тіло у річку – суд буде.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар