Труднощі забуваються, а гарні враження залишаються

SambirWZ
221

Труднощі забуваються, а гарні враження залишаються

Старосамбірське Товариство польської культури, яке об’єднує Хирів, Нижанковичі і Старий Самбір,  активно взялося за громадську роботу і те, що намітили рік тому, поволі втілюють у життя.

Один з останніх заходів – поїздка на запрошення Товариства «Креси» у місто Краків. У нашій делегації були діти з Товариства з Хирова і діти учасників АТО та загиблих воїнів. Всього 12 представників. Подорож залишила гарні враження. Молоді люди зустрілися зі своїми польськими ровесниками, провадили екскурсії. Зрештою, просто спілкувалися. І це уже велике, бо наші діти повинні бачити цивілізовану Європу. Поїздка, як розповіла керівник Товариства Мирослава Головецька, відбулася за кошт батьків дітей, а влада району долучилася до того, щоб дітей довезти зі Старого Самбора до пішого переходу у Шегинях.

У Кракові нашу делегацію зустріла Ярина Головецька, яка живе там і є засновником старосамбірського Товариства. Але перед тим, як зустріти, довелося витримати ще одне випробування. Коли у Кракові дізналися, що діти можуть добратися лише до пішого переходу, пані Ярина з чоловіком Вольдемаром звернулися до посла Польського Строльніцтва Людевего Яна Бурого, який знайшов 1000 злотих, щоб дітей з кордону перевезти до Кракова. А звідти своїм коштом наших дітей привезли додому представники Товариства «Креси» з Кракова Малгожата Синкович і Дануся Святла, яка, до речі, народилася у Самборі.

Як би важко не було, твердить пані Мирослава, однак і надалі товариство буде продовжувати добру справу з обміну делегаціями. У жовтні, наприклад, 15 дітей знову подорожуватиме до Кракова. І знову це будуть представники Товариства і діти загиблих воїнів АТО.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар