Туберкульозні ліжка будуть хіба у Скелівці

SambirWZ
224

Туберкульозні ліжка будуть хіба у Скелівці

Каюся, але пишу… Каюся, бо відчуваю, що проблеми медицини на Самбірщині набридли уже читачам, але нічого не вдію, якщо ця галузь у нас стала найбільш проблемною.

Цього разу, не повірите, мова піде про тубдиспансер, який у нас завжди був на задвірках уваги – якось вони там собі жили під крилом області, ну і добре. Та дійшла черга туди… Протитуберкульозні заклади області планують серйозно оптимізувати. Понад 500 стаціонарних ліжок уже скоротили. На черзі – об’єднання Самбірського та Старосамбірського диспансерів. В одному закладі цим занепокоєні, в іншому – очікують позитивних змін. На думку чиновників, такої кількості стаціонарів не потрібно.

“Ми проводимо укрупнення, реорганізацію стаціонарів насамперед і переводимо на амбулаторну ланку так, як прийнято за світовими стандартами. Бо перебуваючи в стаціонарі тривалий час, з’являються форми туберкульозу, які практично неможливо лікувати”, – заявила т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, інформує сайт Захід-нет. Протитуберкульозний диспансер у Самборі невдовзі залишиться без стаціонару. Усі ліжкомісця, які ліквідують у райцентрі, планують перенести у такий же заклад у Скелівці. “У нас вже відбувся перший етап оптимізації. Наразі 60 ліжкомісць скоротили до 30. Багато людей залишається без роботи, але основне – де ми будемо як фтизіатри класти хворих, які потребують невідкладного лікування, куди ми їх будемо дівати?”, – каже лікар-фтизіатр Самбірського стаціонару Ірина Куриляк. Наразі у Самбірському закладі є п’ятеро паліативних хворих з важкою формою туберкульозу. Загалом у 2016 році тут лікувалися 110 пацієнтів. За планом реорганізації, у Самборі залишиться лише туберкульозна поліклініка.

На обидва диспансери витрачають понад 10 мільйонів гривень на рік. За цю суму могли б достойно фінансувати один із них, а не утримувати два напівпорожні, вважають у Старому Самборі. “Таким чином є можливість покращити і матеріальну базу, і обслуговування хворих, тому що менше коштів будуть витрачати на два стаціонари. Ми вивільнимо ті кошти, які нам зараз потрібні”, – повідомив лікар Старосамбірського протитуберкульозного диспансеру Осип Фігель

Ця інформація мала з’явитися у нашій газеті ще минулого тижня. Але останню крапку мала поставити сесія обласної ради. Тому вирішили дочекатися її рішення. Дочекалися. Обласні обранці  оптимізували самбірський диспансер, який тепер стане звичайною поліклінікою. Лікарняним центром боротьби зі сухотами буде у Скелівка.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар