У «білому домі» хочуть врятувати від безгрошів’я та закриття Корналовицький «Рідний дім»,

SambirWZ
172

У «білому домі» хочуть врятувати від безгрошів’я та закриття Корналовицький «Рідний дім»,

бо державна політика така, що сиротинців взагалі визнавати не будуть

Сиротинець «Рідний дім» у Корналовичах давно нажив собі доброї слави – це не жарт, майже два десятиліття заклад приймає тих дітей, які стали сиротами чи залишилися без батьківської опіки. Тут створили той затишок і комфорт, якого малеча, мабуть, і вдома не мала. І хто б подумав, що фінансові проблеми доберуться і до цього ще вкрай необхідного у наш час закладу… 

КІЛЬКА тижнів тому ми розповіли  про те, що закладу не вистачає грошей. Районний бюджет чи бюджети ОТГ не витримують навантаження. Громади, які делегували у Корналовичі своїх юних представників, відмовляються за них платити. Але і з цим ще якось давали б собі раду, але в державі змінилася політика у ставленні до такої малечі. Ставку нині роблять на сімейне виховання, а такі сиротинці уже вважають пережитком минулого. У цій ситуації треба шукати розумний вихід: і будівлю зберегти, і колектив, і головне – щоб заклад приносив користь. А тому за «круглий стіл» сіли поважні державні мужі, аби спрогнозувати майбутнє. Істину шукали голова районної ради Віталій Кімак, голова районної державної адміністрації Микола Фрей, заступник голови РДА Леся Ленартович, очільник Новокалинівської 
об’єднаної територіальної громади Богдан Юзвяк та начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Тему продиктували деякі цифри. Впродовж останніх трьох років у формулі розрахунку освітньої субвенції нема фінансування дитячих будинків, а відтак їхнє утримання впало на плечі місцевих бюджетів. Для прикладу, у 2018 році видатки на утримання районного дитячого будинку «Рідний дім» сягнули майже 3,5 млн. грн., а на 2019 рік потрібно щонайменше 4,7 млн. грн. І це не враховуючи спонсорської допомоги благодійників. Районній владі за підтримки обласного бюджету та місцевих бюджетів Новокалинівської і Рудківської ОТГ у 2018 році вдалося зберегти установу. Однак, утримати заклад наступного року буде уже складно. Під час зустрічі, про яку ведемо мову, були визначені основні завдання та дорожня карта подальшої взаємодії органів влади, адміністрації дитячого будинку з виконавчим директором Львівської освітньої фундації Мар’яною Кащак і керівником проектів та програм Львівської освітньої фундації Анною Решетник. Запланували підписати меморандум про співпрацю між Самбірською РДА, Львівською освітньою фундацією та Новокалинівською радою. Досягнули згоди на реорганізацію дитячого будинку у Центр розвитку сімей та дітей, визначили напрямки роботи та координаторів для вивчення умов проживання, потреб сімей, діти яких перебувають на державному забезпеченні у дитячому будинку.

Голова райради Віталій Кімак, коментуючи для «Високого Замку» цю подію, розповів, що ж планують у «Рідному домі»? У Корналовичах будуть надавати всебічну поміч дітям та батькам, які цього потребуватимуть. Найперше, залишаємо класичну послугу, коли дітей забирають з неблагонадійних родин, або тих, які позбавлені опіки, на тимчасове проживання до того часу, поки не визначиться їхня доля. Наприклад, не відразу знайдеться прийомна сім’я, і куди дітей дівати? Або інше: довго триває судова процедура з позбавлення батьківських прав… Частину приміщень сиротинця маємо намір переобладнати для однієї-двох прийомних сімей. Розглядаємо можливість надання послуг дітям з інвалідністю, налагодивши співпрацю з «Карітасом». Не виключає пан Кімак, що в процесі реорганізації постане ще кілька цікавих та корисних соціальних проектів. Головне, що це дасть можливість залучити свіжі гроші, у тому числі і міжнародних інституцій.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар