У Великій Лінині можна хворіти без страху – лікарів у новій амбулаторії вистачає

SambirWZ
186

У Великій Лінині можна хворіти без страху – лікарів у новій амбулаторії вистачає

Подія, на яку нас запросили у перший день нового українського року, була історичною. І як для медиків, і як для влади, і як для громади села Велика Лінина. Тут відкривали оновлену лікарську амбулаторію. Прибули народний депутат України Андрій Лопушанський, начальник департаменту охорони здоров’я Богдан Чечотка, керівники району Тетяна Терлецька, Микола Цепенда. Головному лікареві Юрію Войтіву сам Бог велів там бути, бо то ще один оновлений лікувальний заклад, який буде обслуговувати мешканців не тільки цього села, а й Лаврова, Потіка,Великосілля, Соснівки.

Треба сказати, більше п’яти років тому в Лінині вже був медичний празник – там у занедбаному приміщенні відкривали фельдшерсько-акушерський пункт – так само було багато гостей, привітань. Але для ФАПу тоді обладнали лише дві кімнатки. Цього разу, відкриваючи амбулаторію, дообладнали всі кімнати будівлі для великого колективу лікарів від різних частин тіла. Що цікаво, заступник головного лікаря Василь Савенко сказав, що медики у Великій Лінині здебільшого місцеві, а ті, як будуть приїжджати, несуть собою нове гасло – не пацієнти мають гнати у райцентр до лікарів, а лікарі – до пацієнтів. На обладнання установи, це уже слова головного лікаря Юрія Войтіва, пішло лише 40 тисяч гривень. А все тому, що медики мають свою будівельну бригаду і своїми силами зробили значно дешевше, більше і якісно – бо ж для себе. Якби наймали  фірму, то суму довелося б множити у рази. Нам так щиро хвалили колектив фахівців, які працюватимуть у Великій Лінині, що ми вирішили їх сфотографувати і назвати поіменно – Василь Хім’як, Емілія Мартинова, Дмитро Галевич, Марія Марунчак, Михайлина Фляк, Марія Кремінь, Оксана Струсь. Факт відкриття ще однієї лікарської амбулаторії  – це той пункт, який впишуть в історію виконання програми реформування медицини, яку затверджували у 2005 році за часів керівництва у районі Володимира Горбового. Звіт прозвучав бадьоро – Старосамбірщина має близько двох десятків амбулаторій. При цьому пишаються, що зберегли добрих фахівців, а матеріальну базу підсилили…

Отож, медиків похвалили, владу згадали – можна ставити крапку, але не виходить… Бо на новосіллі був ще один поважний гість – громада села. Разом зі священиком о. Андрієм, колядниками в українських одностроях прийшли самодіяльні артисти. Я давно не бачив такої радості в очах людей – було видно, що натішитися не можуть такою кількістю медиків, які будуть їх лікувати, титулованих гостей. Нам не раз доводилося відкривати амбулаторії у селах, але серед глядачів – медики, влада, журналісти. А при великолінинській кількості народу загубилися і медики, і влада, і журналісти.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар