У Верхівцях трава горіла, а у Зворі – хата

SambirWZ
241

У Верхівцях трава горіла, а у Зворі – хата

Пригадуєте, кілька місяців тому, коли стояла суха погода, ми били у набат з приводу того, що люди у селах палять стерню та сухостій. Їдкий  дим окутував населені пункти так, що хворим людям годі було дихати. Проблему вирішували навіть на рівні області. Коли розпочалася прохолода, усі якось полегшено зітхнули. Та ба, коли знову стало сухо, традиція продовжилася. І знову проблема не тільки з тим, що комусь важко дихати, а й із масштабами пожеж. Протягом одного  тижня пожежники області близько двох десятків разів виїжджали гасити суху траву, бо підступно добиралися до житлових приміщень. Не обминула біда і Самбірщину.

Серед білого дня рятувальники отримали повідомлення про горіння сухої трави у Верхівцях. Коли прибули на місце події, то самим лячно стало – вогонь урядував на величезній площі. Дві години нелегкої праці знадобилося їм, аби приборкати «червоного півня». Уже потім з’ясували, що вогонь випалив 2000 квадратних метрів землі.

Але і це ще не всі прикрі пригоди, пов’язані з вогнем. Минулого тижня рятувальники мчали у віддалене село Звір – там спалахнув занедбаний будинок. Але Бог з ним, із занедбаним. Гірше, що вогонь перекинувся на сусідній житловий будинок.

Протягом трьох годин працювали самбірські пожежники. На жаль, будівлі зазнали серйозних втрат. Два господарські приміщення, що поруч, поталанило врятувати.

І за інформацією ГУ ДСНС України у Львівській області, на момент прибуття рятувальників на місце загоряння – у Верхній Лужок, вогонь уже повністю охопив дерев’яну будівлю. Унаслідок пожежі  знищено дах та перекриття будинку на площі майже 100 кв. м, пошкоджено стіни й речі домашнього вжитку. Причини займання та суму завданих збитків встановлюють  фахівці.

 

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар