У війні треба перемагати ще й правдою про Україну

SambirWZ
74

У війні треба перемагати ще й правдою про Україну

Волонтери «Самооборони Львівщини» у 33 раз повернулися зі сходу України. До цих подорожей, як правило, долучається команда народного депутата України Ярослава Дубневича. Самі збираємо продукти та амуніцію для військовиків, самі ж відвозимо.

Перші рази, коли туди подорожував, було трохи лячно – що не кажіть, а у війни свої закони. Зараз стало звично і відчуваю постійну потребу їхати до наших військовиків бодай би для того, щоб просто поспілкуватися. Не піддається підрахунку, скільки продуктів ми відвезли на схід – це тонни. Волонтери Самбірщини, до яких долучилися наші депутати обласної ради Володимир Шведа, Володимир Кужидло, голова районної ради Віталій Кімак, голова РДА Микола Фрей, помічник-консультант народного депутата Ярослава Дубневича Володимир Лещинський, організували роботу так, що наші сільські господині варять вареники, заливаючи їх смальцем у відрах – щоб довше зберігалися, крутять голубці, коптять ковбаси і шинки. Зрештою, цей наш «почерк» знають і волонтери Львівщини, і бійці на передовій. Особлива вдячність благодійникам Віктору Брийовському, Петру Качинському, Орисі Зварич, Галині Ставковій та іншим. Певна річ, постачання в армії нині значно краще, ніж було на початку війни, але бійці все одно хочуть свого, домашнього. І ми допомагаємо їм у цьому. Те, що скажу зараз, уже, мабуть, набило оскому, але й не казати не можу. Бійці особливо потребують нашої з вами уваги та поваги. Це має проявлятися і там, на сході, і тут, у мирній Україні. Люди у військовій формі мають стати авторитетом для кожного з нас. Бо вони, саме вони, відстоюють Україну там. І гинуть за неї… У мене часто запитують, чи міняється психологія тамтешніх мешканців? Можу сказати: так. Якщо перші рази відчувалася ворожість, то тепер більше добробажаності. Там живуть такі ж люди, як у нас, тільки велика різниця у тому, що їх не вчили любити Україну, а, за даними статистики, близько 80 відсотків тамтешнього люду не покидали своєї держави, тобто іншого світу не бачили. Там ще банують за радянською владою та колишнім Союзом… Але ці території ще не втрачені… От до нас з Луганщини та Донеччини приїжджає багато молодих людей. Повірте, побачивши наше життя, вони ніколи не захочуть Московії і не стануть сепаратистами. Тому глибоко переконаний, що одна справа – привезти відра з домашніми варениками, а зовсім інша – допомогти побратимам на сході стати українцями. Закликаю усі міста і села підписувати угоди з населеними пунктами сходу, обмінюватися делегаціями, особливо у гуманітарній сфері – освіті, культурі, медицині, налагоджувати бізнесові стосунки. Там люди цього потребують. Війну треба вигравати правдою про Україну… Там тільки тепер завдяки старанням народного депутата Ярослава Дубневича запрацювало популярне радіо FM-Галичина. Донбас має мати і покриття українськими телеканалами. Ми маємо розповідати людям українські новини. Те, чого не робили роками…

А ще мені було дуже приємно взяти участь у встановленні та відкритті символічних пам’ятників на місці загибелі наших хлопців на сході. Повірте, мине небагато часу і їхні родичі неодмінно приїдуть до місць, де синів спіткала смерть…

Остання наша подорож на схід буде пам’ятною не тільки тим, що вкотре зустрілися зі самбірськими хіміками, саперами, новокалинівськими авіаторами, а й тим, що кращим бійцям вручили іменні годинники від голови обласної ради Олександра Ганущина. Нагороди удостоїлися Мирон Маляр, Сергій Пилипчак, Руслан Коваль, Сергій Дорогавцев, Ігор Гуцул, Василь Масний, Руслан Горбан, Назарій Висоцький, Іван Голеш.

А наостанок мушу сказати про таке: чомусь останнім часом на волонтерів дивляться так, ніби то люди, які заради піару творять добро. Ні, насправді це жертовні особи, які не політичний «жирок» наживають, а беруть на себе великий тягар. Я б дуже не хотів, щоб волонтерів ставало менше. На початку війни щирість людей була більшою, а тепер – начебто втомилися. Але ж бійці на фронті не втомлюються, чи не так?

Олег ДОМЧАК, депутат Львівської обласної ради.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар