У «Вільшанику» є «Лісова пісня» – це той момент, коли молоді матусі позаздрили своїм малятам

SambirWZ
158

У «Вільшанику» є «Лісова пісня» – це той момент, коли молоді матусі позаздрили своїм малятам

Для мене є своєрідний показник потрібності тієї чи іншої події. Якщо на неї приїжджають не тільки начальники з району, а й люди дружно сходяться, значить подія вартує уваги. У Вільшанику відкривали у неділю дитячий садочок «Лісова пісня» і люду зійшлося більше, ніж навіть я міг сподіватися.

Може тому, що на новосілля чекали надто довго – більше п’ятнадцяти років. Мабуть, так було долею написано, але ті діти, які мали п’ятнадцять років тому прийти туди, тільки тепер привели своїх дітей. Це був бородатий довгобуд і у часі безгрошів’я довершити його – фантастика. Часи багатшими не стали, просто до влади прийшли ті, які хотіли залишити після себе добрий слід. Ще коли головою РДА був Іван Білак, то, зізнається тепер, серце краялося від того, що недовершений об’єкт пропадає. Народний дім відкрили торік і, ви не повірите, молодь його не знищила. Поруч мав бути ФАП. Але Іван Іванович переконав сільську владу, що медикам стільки території не треба, а селу потрібен дитячий садочок. Пристали на цю ідею. Потім об’єкт взяв під свою опіку наступник Олег Домчак і теж з року у рік щось таки доробляли. Згодом «білий дім» очолив Микола Фрей, який згадує так само, як Олег Іванович, що не було тижня, аби не був на цій будові. А все тому, каже пан Домчак, що на наших теренах працює команда Ярослава Дубневича і, якщо уже за щось беруться, то доводять до кінця. І навіть якщо зараз у народного депутата виникли певні проблеми, то це зовсім не означає, що команда згортає свою діяльність. Радше навпаки – проблеми хіба гуртують і усі заплановані проєкти будуть втілювати далі… І не можу не втриматися, щоб не подискутувати зі скептиками… Ніхто з ораторів на новосіллі не піарився і не говорив про те, що «я збудував», навпаки, розповідали, з яких бюджетів надходили гроші. Інша справа – треба вміти гроші платників податків скерувати у район. І нехай це буде таким собі лобіюванням, але для того ми й обираємо владу, щоб відстоювала наші інтереси, наприклад, зведення дитсадка у Вільшанику. Чи може не треба було цього робити? І ще одне – можна відстояти кошти для району, але ще треба пильнувати, аби роботи велися добре, аби людські гроші намарне не пропали… Це якраз і є робота тих, кого називаємо «команда». І наостанок, якби реагували на безглузді звинувачення скептиків, то взагалі ніхто й нічого не робив би…

Взагалі, від співпраці єдиної команди з громадами Вільшаницька ОТГ виграла чи не найбільше. Голова ради Віталій Кімак та й інші кажуть, що все просто: Вільшаницька ОТГ має доброго лідера Любов Ковалик, яка не дає спокою собі і не дає спокійно жити районним урядникам, бо постійно їй щось треба. Оце «треба» і виливається у такі недільні новосілля. Любов Ігорівна вирішила «розрахуватися» з тими, кому набридала, і відзначила їх грамотами і подяками. Нагороди були озвучені народному депутату Ярославу Дубневичу, Олегу Домчаку, Віталію Кімаку, Петру Герману, Миколі Фрею, Івану Білаку, який, до слова, подарував дитсадку пральну машину, керівнику будівельної фірми – виконавцю робіт Михайлу Рущишину, який погоджувався будувати в борг, жителям Вільшаника Петру Миську, Василю Бацу, Івану Олексяку, художницям, які розмальовували веселими фарбами стіни, – Іванні Шоган, Наталі Чигер та іншим. Як тільки урочистість минула, здавалося б, усе село пішло на екскурсію. Але якщо дорослі приходили і відходили, то дітвора всідалася на новенькі килими, розкладала забавки – їм якось байдуже було, що то вихідний день, бо хто ж як не вони диктують розпорядок дня… Здається, те, що бажав Олег Домчак, уже збулося: для малят нема різниці, чи то садок, чи рідна хата…

Будні розпочалися у понеділок, а разом з ними і немало інших проблем. Бо одна справа вивершити будівлю, освятити, а зовсім інша – утримувати затишок для півсотні дітей. Як сказав голова райради Віталій Кімак, в рік такий заклад буде обходитися громаді у майже 2 мільйони гривень. І десь їх треба буде брати…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити