Угорський дипломат вклонився могилі предків і поговорив про майбутній пам’ятник

SambirWZ
228

Угорський дипломат вклонився могилі предків і поговорив про майбутній памятник

Зважаючи на міжнародний присмак, подія у Старому Самборі значуща. Ну, погодьтеся, не часто приїжджають консули генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Віда, дослідник минувшини Андрас Штримпл відвідали захоронення в’язнів колишнього концтабору НКВС №22 в місті Старий Самбір.

Офіційною мовою – суп­роводжували гостей голо­ва райради Тетяна Терлецька, заступник голови райради Микола Мартич, зас­тупник голови РДА Ігор Жук, міський голова Ігор Трухим. Дип­ломати у такому товаристві за­хотіли обговорити з владою вста­новлення пам’ятника жертвам сталінського терору в 1944 – 1949 роках. Видатки на проведення робіт із встановлення монумента угорська сторона бере на себе.

Варто сказати, що концтабір знаходився у Старому Самборі у приміщеннях колишніх казарм угорської армії. Полонених зму­шували працювати в камено­ломні і на заготівлі лісу. Взимку від поганого харчування за­мерзлі люди хворіли і масово вмирали, у тому числі і від тифу. Хоронили їх у загальній могилі, там, де донедавна була військо­ва частина. Точну кількість за­мордованих в’язнів історики ще не з’ясували. Зараз там стоїть скромний дубовий хрест. На табличці напис угорською та ук­раїнською мовами. Цей хрест, розповіла у розмові з нами Тетяна Терлецька, був встанов­лений у часі, коли районом керу­вав Володимир Горбовий. Вид­но, прийшов час увіковічнити це місто монументом.

За неперевіреною інформа­цією, біля місця захоронень роз­дали земельні пляци. Треба буде щось міняти.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар