У двох «правдах» про одну земельну ділянку крапку над «і» має поставити ратуша

SambirWZ
99

У двох «правдах» про одну земельну ділянку крапку над «і» має поставити ратуша

Позаминулого вівторка сесійна зала Самбірської ратуші була такою людною, що навіть журналістам довелося перепросити мера Юрія Гамара і забрати з його президії два стільці. Причина – прийшли підприємці промислового ринку, бо саме того дня обранці мали обрати комісію, що вивчатиме їхню тему. Юрій Петрович обіцяв торговельникам, що така комісія буде. Мабуть, для того, аби пересвідчитися, що мер слово тримає, вони і прийшли.

ТЕМА майже не викликала емоцій. Депутатам зачитали, хто буде розклубочувати базарний клубок. Така честь випала заступникам міського голови Ігорю Нестораку, Роману Пилипчаку, юристу Володимиру Процайлу, а також Михайлу Кириченку, Мирославу Блісі, Степану Гриньку, депутатам Роману Барні, Ярославу Кузьмяку, Степану Кузю, Василю Бондарцю, Олегу Французу, раднику мера Олександру Буйвалу, підприємцям Хомик, Ільницькому, Шуперу, Судик, Ізик, Клим, Зембіцькому… Бізнесмени попросили, щоб увести до складу комісії обранця Володимира Кульчицького-Поливку і той погодився приєднатися до товариства. Ми собі думали, що хтось із підприємців, вважаючи на присутність такої великої кількості колег і влади у повному складі, дасть напутні слова робочій групі, але всі промовчали… Єдиний, хто зголосився на запитання у такому, здавалося б, технічному питанні, був депутат і директор ринку Іван Денькович. Одному з колег, якого, як нам здалося, зухвало назвав шахраєм, закинув те, що лідер його партії, народний депутат Дмитро Добродомов ще років два тому ініціював запит з перевірки законності земель промислового ринку. Час минає, а відповіді від нардепа чи партії керівник ринку так і не отримав. Навіщо тоді було стільки галасу на базарі здіймати, запитав він. Ми очікували на аргументовану відповідь представників цієї політичної сили у сесійній залі, але відповіді не було. Видно, не очікували такого удару, або просто не знали, що ж мудре сказати…

Підприємці ринку залишили журналістам на згадку своє звернення, яке заради об’єктивності друкуємо повністю: «У зв’язку з тим, що земельна ділянка кадастровий номер 4610900000:068:0139 площею 0,4923 га, яка перебуває у комунальній власності міста і знаходиться за адресою: м. Самбір, вул. Валова, 20, станом на сьогоднішній день, є вільною, так як відсутній договір оренди між Самбірською міською радою та ТзОВ «Ринок-сервіс», звертаємося до вас (влади) з проханням надати дану земельну ділянку у користування комунальному підприємству Самбірської міської ради «Самбірський ринок», код 39225822, для здійснення діяльності промислового ринку, його розвитку, створення нових робочих місць, наповнення міського бюджету».

Того ж таки дня заради тієї ж об’єктивності ми попросили прокоментувати ситуацію Івана Деньковича. Іван Степанович зазначив, що ділянка, яку підприємці називають вільною, насправді вільною не є. Ділянці присвоєний кадастровий номер і вона закріплена за цілісним майновим комплексом ще коли йшла приватизація ринку на початку двохтисячних. Щодо іншого питання – незатвердження депутатами техдокументації у 2012- і двох наступних роках, то ТзОВ «Ринок-сервіс» звертався до суду і Феміда визнала, що неприйняття сесією такого рішення є незаконним та протиправним. На жаль, це рішення суду міськрада не виконала досі, констатує пан Денькович. Договір оренди землі під промисловим ринком був свого часу продовжений автоматично, оскільки міська рада не попереджувала керівників ринку про розірвання угоди. Він зберігає свою силу.

Ось такі дві точки зору на одну земельну ділянку. Гадаємо, робоча група поставить крапки над «і». Бажано, щоб раз і назавжди, аби цю господарську тему не експлуатували політики…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар