У депутатів відбирають півтора мільйона на зарплати чиновникам

SambirWZ
69

У депутатів відбирають півтора мільйона на зарплати чиновникам

Позаминулого вівторка депутати Самбора збиралися на  чергову позачергову сесію. Але традиційно почекавши з годину, поки з’явиться кворум, розійшлися – достатку депутатів не було. Приходять, як правило, одні і ті ж. Але такий варіант не важко було передбачити, бо за день до того відбувалося засідання погоджувальної ради і обранців відверто розізлило те, що вони мають голосувати за півтора мільйона гривень для владних структур, яким саме стільки не вистачає на заробітну плату. 

МОЖНА було б змилуватися над чиновниками і дати їм гроші, тим паче, стаття захищена, але одних обурило те, що коли прийшли на погоджувальну раду, гроші уже були поділені і їм просто треба було сказати «за», а мали б чиновники ратуші порадитися з депутатами. Інші казали, що у службовців надто великі зарплати і вони їх не відпрацьовують сповна, тому на кінець року усім забракло. Ще хтось пережити не міг те, що їх обманули… Річ у тому, що немало депутатів на початку року боряться за гроші для своїх округів – здебільшого ремонти доріг та тротуарів. От ці кошти магістрат і хоче взяти собі на зарплату, а депутати, які мають за них проголосувати, виявилися брехунами в очах своїх виборців. Причому, навіть депутати, наближені до міського голови…

Мер Юрій Гамар нагадав колегам, що до 22 грудня треба прийняти бюджет наступного року і над ним треба добре попрацювати, а потім оголосив перерву до минулого четверга.

Четвер настав за графіком і депутати прийшли у ратушу у визначений час, приблизного з тим же успіхом – заледве назбирали кворум, який, проте, не додавав оптимізму, бо ми знали настрої окремих обранців – не голосувати і баста! Керівник фінансового відділу Раїса Сасрозповіла про зміни у бюджеті – там і прийняття субвенції, субсидій і гроші на зарплати чиновникам – ті ж півтора мільйона гривень. Напередодні, як розповіли нам окремі обранці, дійшли компромісу – якусь дещицю з цієї суми таки скерують на окремі округи, оскільки є вже документи на ремонти. І якщо папери застаріють, то їх доведеться знову переробляти, витрачаючи свіжі гроші. Депутати, які не мали наміру голосувати, трактували свою позицію тим, що ремонт окремих вулиць у мерії обіцяють-обіцяють, але нічого не роблять. Дістало, мовляв… Суперечки з цього приводу тягнулися довго і місцями переходили певні межі. В емоціях міський голова про одного з депутатів сказав, що він «бреше, як пес останній», а іншого назвав «повним нулем». Здається, це мало б образити, але ні – обранці залишилися на своїх місцях. Щоправда, згодом «брехун» проголосував за півтора мільйона, а «нуль» – ні. Зал завмер у трепетному очікуванні підсумків голосування, але забракло «за». Під кінець засідання міський голова скористався своїм правом знову внести це питання на розгляд і обранці погодилися. Перед тим доволі емоційно Світлана Дуткопопросила чоловіків-депутатів по-чоловічому розбиратися з ремонтами доріг і не робити заручниками працівників ратуші і служб, які можуть залишитися без зарплат. Хтось з обранців вкотре дорікнув тим, що не треба собі такі великі зарплати і премії брати… Навіть сказав, що мер, здається, Радехова, має значно меншу зарплату, ніж наш, і Юрій Гамар порадив йому переселитися туди… Хтось допікав владі тим, що слабо працює з неплатниками податків, зокрема платні за землю… При повторній спробі депутати таки проголосували за проект рішення… Хоча для нас сенсацією стало не те, що дехто з обранців змінив власну точку зору, а інше: виявляється, сумою у півтора мільйона (чи менше) закривається зарплата лише за листопад. А грудень знову зависає… Може справді зарплати чиновників завеликі?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар