У збалансованому бюджеті прихований дефіцит знайдеться після скорочень сиротинця, інтернатів та методкабінету

SambirWZ
148

У збалансованому бюджеті прихований дефіцит знайдеться після скорочень сиротинця, інтернатів та методкабінету

Мирон Пацай закликав не голосувати за основний фінансовий документ, а почув його хіба Роман Батючок

Признаюся, писати про бюджетні сесії нудно та й читач не конче добре розуміється у тих мільйонах, бо порівнюють їх зі своїм нужденним життям і стає зле. Але мільйони, як правило, збігаються – видаткова частина така ж, як дохідна. Хоча для мене особисто завжди було невирішеним питання: як можна прогнозувати хоч щось на цілий рік, коли не знати, що в Україні буде завтра?

Однак, бюджетна сесія у Старосамбірському районі нудною не була. Окремі депутати з числа активних запідозрили, що не все так добре збігається в житті, як у цифрах на папері, а тому, мовляв, є запрограмована скрита заборгованість. Очільники влади не втаємничували, що так воно і є, однак протягом року будуть провадити оптимізацію у бюджетній сфері і так чи інакше, економія коштів для дефіциту буде. Романа Батючка, наприклад, цікавило, чому план оптимізації не оприлюднений завчасу, щоб люди на посадах могли підготуватися до несподіваних змін у своєму житті? Орест Бонк озвучив наміри, хоча, признатися, про них і так знають. А хто не знає, тому нагадаємо. Два інтернати у Хирові та Стрілках змінять своє обличчя, бо нинішнього року інтернатів як пережитків колишньої системи уже не буде. В Хирові інтернат стане школою № 2 , а у Стрілках створять гімназію. Звільниться немало ставок, бо не стане гуртожитків. Цілком не виключено, вів далі добродій Бонк, не стане сиротинця. Держава взяла курс на усиновлення дітей, а тому відпаде потреба утримувати сиротинці. Зараз у Лаврові залишилося 15 діточок, позбавлених батьківської опіки. Зменшиться методичний кабінет відділу освіти. Там, на думку Ореста Едуардовича, 11 фахівців, але створилися деякі громади, які мають своїх методистів, зрештою, нині у школах достатньо своїх вчителів-методистів, які можуть без відома фахівців райцентру втілювати новизну в освіту. Нарахував голова РДА 20 бухгалтерів у відділі освіти і теж вважає, що їх забагато, а у принципі, до половини січня у районі «намалюють» дорожні карти з приводу економії бюджету. Мені цікаво, чи підраховували у «білому домі» ціну таких скорочень, але вона не прозвучала…

Мирона Пацая приголомшив той факт, що голова РДА не прозвітував про соціально-економічний розвиток, бо районна рада не ставила перед ним завдань… Насправді, так би мало бути – головний виконавець мав би доповісти, що і як зробив, але, мабуть, такі звіти стають такими ж анахронізмами, як інтернати. Ну, погодьтеся, звіти за своїм змістом, як правило, не міняються протягом років – міняються лиш деякі цифри, у тому числі і «назва» року. Люди такі звіти бачать на рівні свого життя… А оскільки нема плану соціально-економічного розвитку району від Ореста Бонка, то Мирон Пацай закликав колег не голосувати за бюджет. Такий заклик викликав певну реакцію, зокрема Миколи Цепенди, який двічі керував районом, потім був заступником міського голови, а ще колись – у фінансовому відділ. Він у бюджетних процесах ще з 1986 року минулого століття і не приймати бюджет не можна, бо від цього потерплять прості люди. А прихований дефіцит бюджету завжди був, але якось із тих лабіринтів виходили… Василь Курій попросив депутатів менше втомлювати трибуну районної ради політичними виступами і проголосувати за бюджет. Хтось після цього нагадав, думаю, Мирону Пацаю від «Свободи», що представник цієї політичної сили був на засіданні бюджетної комісії і погодився з проектом рішення, тому, мовляв, нічого на сесії монологи розводити. Бюджет прийняли, незважаючи на заклик Мирона Пацая. Сам він, як і Роман Батючок, утрималися. Тут два моменти, на які хотіли б звернути увагу. Мирон Дмитрович та Роман Михайлович свого часу були при владі. Один керував райдержадміністрацією, інший – був першим заступником голови РДА. І бюджетний процес добре знають, але чомусь з трудом віриться, що їхні бюджети були бездоганними та найпривільнішими. Мирон Пацай, нагадаю, закликав депутатів не голосувати за основний фінансовий документ, але його не почули. З цього робимо неприємний висновок: найактивніший на сесіях депутат Пацай не є аж надто впливовим у сесійній залі.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар