У «Ковбойському містечку» вшанували галицьких хлібодарів

SambirWZ
168

У «Ковбойському містечку» вшанували галицьких хлібодарів

Карнавал у Бразилії відмінити не можна, а суботнє копання картоплі у Новому місті – можна і треба

Як тільки Петро Куляс очолив Новоміську ОТГ, то вирішив, що мусить для свого народу запровадити якесь поважне свято. За нагоди поділився мріями з очільницею району Тетяною Терлецькою, а та нарадила свято врожаю. Поїздила трохи по закордоннях, побачила, як поляки уміють дякувати своїм трударям, і «перепродала» ідею Новоміській окрузі. Пан Куляс погодився з тим, що аграрних трударів у нього справді багато і ось уже третій рік поспіль гуртує людей.

«Високий Замок» незмінний гість на цій імпрезі, бо вона якась особлива – родинна, щира, затишна і… смачна. Наш репортер вирішив, що коли і дійде черга до частувань, то якомога пізніше, бо якщо влізти поміж привітних ґаздів, то можна згодом і заблукати. Та де там… Як тільки увійшов на територію «Ковбойського містечка», попався на очі працівника РДА Ігоря Бегея – тамтешнього родаку. Виявляється, у нього є дружина, а у дружини є виноградники. Лози різних сортів, а з плодів роблять такі смачні наливки, що їх треба не пити, а смакувати. Пан Ігор розповів, що дружина входить у число тих підприємців, які чи то провадять, чи то хочуть провадити бізнес у «Ковбойському містечку». Поруч була ще одна обивателька того ж містечка Світлана Савка зі своїми випічками. Ну, що тут скажеш – дають собі люди раду, не ґнираючи на владу… Саме дійство відбулося за усталеним сценарієм. На сцену для привітань вийшли війт Петро Куляс, голова райради Тетяна Терлецька, перший заступник голови РДА Руслан Пупа, депутат обласної ради Михайло Гичка. Говорили різні слова, але усе зводилося до того, що хлібороби – то самі поважні люди, а творіння їхніх рук – хліб – це святе! Свого часу за кілька колосків з поля дідів до цюпи садили на багато літ… А ми сьогодні, маючи його вдосталь, просто зобов’язані шанувати людей, які знаються на землеробстві. Слухачів як на цей початковий виступ зійшлося небагато і, коли зажадав пояснень у місцевих, то мені відповіли: суботнє копання бульби – то наче карнавал в Бразилії – не відмінити. Але як тільки заграла музика, як тільки на сцені почали змінюватися артисти, народ підтягнувся. Ну й добре, це ж Петро Куляс із командою і творять свято для земляків, а не заїжджих владоможців.

Особливий пункт свята – нагородження хлібодарів. Цьогоріч вирішили не персональні грамоти давати, бо тих, хто їх вартує, дуже багато, а відзначати колективи загалом, зважаючи на те, що ці колективи і є іменинниками урочистостей, назвемо їх поіменно: фермерське господарство «Агрозахід», ФГ «КТС», ФГ «Партика», сільськогосподарський кооператив «Сільські послуги», «Норбілк-Агрі», «Агролімітед», ФГ «Максим», ФГ «Прогрес Д.В.», ФГ «Куляс», «Агрооптіма», ФГ «Максим» та інші. Вт уявляєте, який розмах сільського бізнесу на території ОТГ! А нам найбільше сподобалося, що на цій землі минув час класичних голів колгоспів – з животами, лисинами і зазнайкуватістю. За нагородами виходили молоді, дужі хлопці, які уже навчилися плавати у штормах сучасної економіки.

Наступного року, як тільки почуєте, що в Новому місті – свято врожаю, приїжджайте, не пошкодуєте. Я уже третій рік не шкодую…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити