У Лютовиськах учителів удвічі менше, ніж школярів

SambirWZ
182

У Лютовиськах учителів  удвічі менше, ніж школярів

Трохи недалекої історії. Свого часу на Старосамбірщині понижували у статусі Волошинівську школу. Батьки та вчителі приходили на сесію районної ради, просили, доводили і навіть в одному місці відстояли свій храм науки. Але зовсім не на довго. 

У ВРЯТОВАНОМУ закладі було мало дітей, а тому батьки один за одним забирали своє чадо у заклади з більшою кількістю учнів. І вийшло так, що школа сама себе понизила у статусі до рівня початкової, а депутатам райради залишилося хіба узаконити цю ситуацію. Якраз тоді довелося почути, що наступною буде школа у Лютовиськах. Але за той час Лютовиська відійшли до об’єднаної громади Воютич і минулого тижня проблема переїхала зі Старосамбірщини до Воютич.

Тамтешні обранці прийняли рішення про те, щоб понизити навчальний заклад у статусі. Була дев’ятирічка, а стане початкова. Певна річ, це проблема. Для педагогів, які можуть зостатися без місця праці, і для батьків, які тішилися тим, що дітям нікуди не треба їздити, бо школа поруч, у рідному селі. Нам розповідали ті, які були невдоволені рішенням сесії ОТГ, якби, мовляв, не було об’єднання з Воютичами, то й школа у Лютовиськах врятувалася б дев’ятирічкою. Ми сумніваємося і ось чому. Лютовиська мають лише 47 учнів – цього замало, а от педагогів – 21 плюс 5 осіб техперсоналу. Школа занадто дорого обходиться. І ніяка влада не погодиться фінансувати такий заклад – чи то Воютицька, чи то була б Старосамбірська…Голова ОТГ Михайло Яремкозазначає, що на освіту на його території бракує 5,8 млн. гривень до кінця року і ніхто таких сум не обіцяє. А тому, підводить риску, оптимізація неминуча. До Воютич на розмову приїжджали вчителі та батьки дітей з Лютовиськ, була невесела розмова. Домовилися, що спірне питання знову винесуть на сесію. Зібрання депутатів відбулося позаминулої середи і обранці підтвердили своє рішення про пониження статусу Лютовиської школи.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар