У лісгоспі вважають, що активісти вводять в оману громадськість, перешкоджають роботі

SambirWZ
218

У лісгоспі вважають, що активісти вводять в оману громадськість, перешкоджають роботі 

Продовжуємо, згідно з нашими традиціями, розповідати, хто у черговий раз має проблеми з лісом. На лісове нахабство у нас не впливає ніщо, навіть пандемія.

З ПОПЕРЕДНЬОГО. Ми писали на початку липня, що 28-річний мешканець одного з сіл Старосамбірщини разом зі своїм удвічі старшим родичем перевозили на підводі колоди сосни, певна річ, без будь-яких документів. В поліції зафіксували цей факт. А нещодавно слідчі повідомили зловмисникам про підозру в скоєнні кримінального правопорушення. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, – до п’яти років позбавлення волі. Ну, це так завжди лякають, проте, ніхто до цюпи не сідає.

Інший момент розповсюдили у соціальних мережах, доповнивши знимками, жінки зі села Біличі. Місцеві мешканки вийшли блокувати вивезення деревини з села. Кажуть, що вже збилися з рахунку, скільки завантажених машин їде з їхнього лісу. Проблемі вирішили дати розголос, бо не можуть більше змиритися з тим, що кожен день вивозять ліс і руйнують місцеві дороги. Активіст цього напрямку Василь Курій нагадує, що всі види рубок, які проводяться у селі, мають обговорювати та погоджувати з місцевими жителями на громадських слуханнях. Нещодавнє розпорядження голови ЛОДА щодо громадського контролю зобов’язує постійних лісокористувачів, аби вони належно виконували прийняте ще у 2016 році облрадою рішення «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області». Взагалі, у цих речах мало комунікації між владою, громадою та лісівниками. Ми впевнені: якби люди знали, де і що у них тнуть, то не було б зайвих запитань. Водночас ми б хотіли, щоб селяни не менш прискіпливо ставилися не лише до промислових підприємств, а й до окремих земляків, які, скажімо, підводами сосни додому возять…

Продовжуємо улюблену тему. Минулого разу розповіли про те, що уродженець Кобла Мар’ян Лозинський виклав у мережі фото колод, частина з яких була нечіпована. Пан Мар’ян, вболіваючи за рідні терени, не раз піднімає цю проблему, а ми не могли не повірити фотографії…

Проте, на його пост зреагували у Самбірському лісгоспі. На особистій сторінці п. Мар’яна Лозинського з’явився допис з приводу порізки дерев породи ялиця у Черхавському лісництві Самбірського лісгоспу та зберігання 70 дерев даної породи, довжиною 5 м. біля с.Кобло Старосамбірського району, що готові до відвантаження. ДП «Самбірський лісгосп» з метою спростування недостовірної інформації, яка дискредитує роботу підприємства та її працівників, повідомляємо, що деревина була заготовлена в кварталі 6 вид. 5.10 Черхавського лісництва відповідно до лісорубного квитка № 015504 від 12 травня 2020 року виданого Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства на рубку головного користування. Деревина в кількості 70 штук була прийнята працівниками лісництва відповідно до специфікацій поколодного обліку № ЛВ -100011-04740 від 21.07.2020 року № ЛВ – 100011-04733 від 20.07.2020 року та вся прочіпована.

Щодо зазначеної ділянки, за зверненням автора, у липні 2020 року Самбірський відділ поліції проводив перевірку з приводу законності проведення рубки. ДП «Самбірське ЛГ» надало всі дозвільні документи щодо законності проведення даної рубки. Далі лісівники пишуть, що автор посту систематично, незаслужено наводить наклеп на роботу лісівників підприємства, поширює в мережі Фейсбук викривлені, неправдиві факти, вводить в оману громадськість, перешкоджає роботі підприємства…

Ну, ось такі дві позиції. Ми їх виклали на сторінках газети, а вам судити, де правда. Хотілося б тільки нагадати, що свого часу схожий прецедент був. Активісти села Вишня Городоцького району поскаржилися поліції на начебто незаконні рубки, які провадить Самбірський лісгосп. Справа дійшла до Львівського суду, який визнав дії лісівників правильними, а активістів – ні. Самі себе переконуємо, що треба бути дуже обережними у таких речах. Бо ж розумієте, нині писати вміють всі, а відповідати за написане ще не навчилися.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити