У майбутньому госпітальному окрузі навіть не буде дитячої лікарні

SambirWZ
183

У майбутньому госпітальному окрузі навіть не буде дитячої лікарні

Я б не хотів як чиновник районного рівня ревізувати рішення Самбірської міської ради, які стосуються медицини, проте, як дитячий лікар-хірург вважаю за потрібне сказати… Трохи дивно, що оптимізацію міської медицини розпочали з дитячої лікарні, реорганізувавши її у відділ Центральної районної лікарні.

Допускаю, що можна було у колективі знайти можливість вивільнення ставок, зважаючи на катастрофічне фінансування галузі, але щоб у лікарні забрати її статус лікарні – вважаю помилкою. Скажу більше: провели аудит місцевої медицини і фахівці залишили нам свої рекомендації: усе, що стосується охорони материнства та дитинства, має бути об’єднане у перинатальний центр. Цю пораду пропустили повз вуха… На жаль.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує автономію таких комунальних закладів, які зі створенням госпітальних округів стануть окремими комунальними структурами – юридичними особами, проте рішенням міської ради ми у принципі зробили кілька кроків у минуле. Друге. Навіть якщо питання створення госпітальних округів в Україні дещо пригальмувалося, то це зовсім не означає, що їх не буде. За госпітального округу перинатальний центр мав би стати лікарнею другого рівня для усіх вагітних жінок та дітей з сусідніх районів, тобто, треба було врятувати заради майбутнього те, що є нині, те, що нажили попередні керівники медицини. Натомість – знову крок назад. Мені незрозуміло, навіщо було на початку року владі та медицині влаштовувати у Народному домі віче і доводити, що Самбір готовий стати центром госпітального округу, адже має всі необхідні медичні заклади і “вузьких” фахівців… Не минає кількох місяців, як один з таких закладів реформовують, понижуючи статус – логіки не бачу. Як і не бачу її у тому, що невдовзі запрацює скринінговий центр – для раннього виявлення онкозахворювань у жінок. Кому юридично він буде належати? На це питання теж ніхто не додумався дати відповідь. І нарешті. Про всі ці речі мав говорити не я у коментарях журналістам після рішення міської ради, а під час сесійного засідання мав переконувати депутатів головний лікар дитячої лікарні, якого, на жаль, не було. Був доктор Мирослав Ниженецький, безперечно, авторитет, але це не перша особа в дитячій медицині, яка передусім мала б відстоювати інтереси свого колективу і пацієнтів.

 

Андрій БОБАК, заступник голови районної ради.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар