Ура! Будемо мати свій комп’ютерний томограф, хоч і приватний, і вживаний

SambirWZ
172

Ура! Будемо мати свій комп’ютерний томограф, хоч і приватний, і вживаний

За словами в.о. головного лікаря Степана Скірина, які може підтвердити доктор-невропатолог і депутат міськради Андрій Жовнір, у нас біда з інсультами – у тиждень по два-три випадки. В окремих ситуаціях на обслідування треба возити хворих у Львів чи Дрогобич, що, безперечно, створює масу проблем, зокрема, для родичів. Лише одного дня трьох таких пацієнтів Самбірська ЦРЛ туди ж транспортувала.

У цьому місці нам дуже хочеться похвалити Степана Скірина, бо чи не вперше за багато літ, коли говоримо про медицину, то не говоримо про зарплати, а хоч якесь обладнання. Знаєте, у нас багато ґонорів у медицині, а апаратура, мабуть, з часів Богдана Яковича Куцика. А тут стався прорив – Степан Іванович їздив по багатьох лікарнях у пошуках фірми, що могла б поставити нам комп’ютерний томограф. Богу дякувати, знайшов – фірма співпрацює з Японією і може встановити в ЦРЛ вживаний комп’ютерний томограф. Знайшли йому місце – на першому поверсі корпусу, який у народі звично називають «старим». Кілька кімнат, які можна використовувати із значно більшою користю. Зокрема, треба буде демонтовувати старий рентгенапарат, який, ймовірно, піде на металобрухт. Проте, колишній головний лікар і депутат Юрій Денько перепитав у нинішнього – Степана Скірина: чи він самотужки буде апарат ліквідовувати, бо це начебто має робити ліцензована фірма. Степан Іванович відповів, що за свого керівництва два такі апарати ліквідували і платити за це не довелося, бо фірма-виконавець забрала собі їх на брухт і, виручивши пару гривень, взяла собі за роботу. Ще трохи подискутувавши, депутати міськради дозволили винести на конкурс оренди 116 квадратних метрів лікарні. Ну, ми собі гадаємо, що конкурс – виключно формальність, бо якщо є люди, які хочуть зайти зі своїм комп’ютерним томографом на нашу територію, то ніякого іншого претендента бути не повинно. Обранці наголошували на особливій потребі мати такий апарат, а депутат Олег Полюга пригадав, що дружина його приятеля померла через те, що не змогли вчасно (через відсутність томографа) встановити діагноз і врятувати молоду людину. Степан Скірин на радощах від одностайності депутатів розповів, що та ж фірма може встановити нам ще один апарат – МРТ, який так само перетворить нашу лікарню у лікарню цивілізовану.

Послуги, звісно ж, будуть платними. Ну, нічого дивного – у нас тепер майже усе в лікарні платне, але фахівці (вони наших навчать) уже офіційно братимуть платню, платитимуть податки і оренду за територію шпиталю. Коли це диво з’явиться у Самборі, пан Скірин не міг сказати, бо вся ця процедура затягнеться. Не знати, чому, але затягується і офіційне відкриття скринінгового центру – центру жіночого здоров’я, хоча апаратуру встановили давно.

Рішенням про оренду будівель в лікарні для приватників депутати розпочали справу, яка може мати добру перспективу, або навпаки – усіх лікарів пересварить. Може хтось із депутатів це і відчув, але не сказав. Тому скажемо ми: на територію комунального закладу заходить приватна структура і ми вмикаємо їй через благородну мету зелене світло. А завтра будь-хто з лікарів, наприклад, хтось із травматологів, захоче і собі взяти в оренду кілька палат, придбати якесь новітнє обладнання і займатися приватною практикою. Яким лицем їм відмовити?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар