Уроки «червоної зони»

SambirWZ
38

Уроки «червоної зони»

У Самборі корона вірус «закінчиться» відразу після місцевих виборів

Для початку про тих, хто рахує коронавірусних хворих. Наприкінці минулого тижня статисти констатували: у Самборі було 223 людини з підозрами і протягом доби – жодного не зареєстрували, у Самбірському районі – 178 і 4 нові випадки, на Старосамбірщині (тьху-тьху, нівроку) стабільність – 83 особи і жодного новачка. Минулий четвер увійде в сучасну коронавірусну історію тим, що Самбір винесли з «червоної карантинної зони». Це сталося так само несподівано, як його туди внесли? Спробуємо поговорити про «уроки біди».

НОВИНА про те, що єдине місто області, яке потрапило в найгіршу зону, вмить облетіло усі самбірські кухні. Подію жваво обговорювали, а нам не залишалося нічого іншого, як зателефонувати до міського голови Юрія Гамара і поцікавитися його ставленням до нових випробувань. Він розповів, що Самбір не витримає ще одного удару по малому та середньому бізнесу і треба зробити все, щоб захисти людей, заразом дотримуючись норм безпеки. Ми про це так і написали на своїй сторінці у соціальних мережах. Це було у п’ятницю після того сумного четверга. І це була позиція лідера громади, яку потім, зрештою, підтвердили і депутати, а тому числі вічно опозиційні до мера. Тому говорити нині про те, що рішення не призупиняти життєдіяльність міста, належить підприємцям, які в день сесії прийшли під ратуша, щонайменше нескромно. Бізнесмени зустріли рішення обраних аплодисментами. Приписувати комусь чужі перемоги не варто. Коронавірусна історія пам’ятає і галас, який здійнявся в мережах, з приводу того, що Самбір в «червону зону» начебто увігнав, поїхавши до Києва, один із претендентів на посаду міського голови, бо йому чим гірше, тим ліпше… Не віримо… Якщо той пан такий всесильний, що зумів таке вчинити, то не менш всесильним виглядає і нинішній господар ратуші, бо зумів «червону зону» відмінити. Але це було топ-темою тижня і обиватель мав про що поговорити… І з цього урок – не треба змішувати хвороби з політикою. Ми прожили ці два «червоні» тижні без втрат, щоправда, озиралися на поліцейських на вулицях, панікували, але прожили. І дай Боже, не «почервоніти» у майбутньому, бо вірус здихати не хоче і треба вчитися жити в особливих умовах.

На брифінгу з приводу вилучення нас з «червоної зони» представник Міністерства охорони здоров’я говорив, що як то добре, що Самбір був там і завдяки суворому карантину за два тижні «виздоровів». Сказав про це з радістю. Так само, як і ми з радістю можемо констатувати, що «червоного терору» протягом тих 14 днів не було – місто жило, але масово носило маски.

Не обійшлося без кухонно-фейсбучного поголосу і в іншій ситуації. До речі, завдяки «Високому Замку». З посиланням на директора Центру первинної медичної допомоги Олександра Сілецького, ми розповіли про те, що одного серпневого дня зі Самбора до Львова повезли пробірки з біоматеріалом підозрюваних у захворюванні. І через тиждень гіркого очікування на результати приходить відповідь, що 100 пробірок із 127 чи то розбилося, чи то розлилося. Абсурд повний, але який вже є. І знову мережі загуділи. Ну, повірте, ніхто з самбірян, чи та медсестра, які возить аналізи у Львів, не товкли пробірки. Зрештою, їх ніхто б не прийняв у Львові… Пан Сілецький так і сказав: для того, щоб це розлити, треба було зі Самбора до Львова їхати через Карпати і то танком… Ми переглянули масу коментарів під нашим постом і дійшли висновку, що Самбір таки хворіє певними розладами і явно не коронавірусними, бо з’ясовується, що винен… діючий мер. З усіх коментарів ми виділили дискусію, яка ще раз доводить, що коронавірус у Самборі – справа політична… Почитайте їх самі. «А всі думали, як то в Самборі при такій кількості хворих така низька статистика. Гамар ні перед нічим не зупиниться, щоб тільки знову бути мером».  «А що має Гамар до пробірок?» «Зараз вам скажу. А хто би мав вчинити розслідування, чиї то кадри, хто призначав головних, хто мав спонукати головного розібратись з цим всім. Бо я не почула, чим закінчилась історія для винних, не почула, що Гамар викликав начальників медслужб на килим. Дивіться, розбили пробірки, так буває, це можливо, то людська річ. Але знаючи, що так сталось, чому відразу, у той же час служба не зателефонувала людям і не запросила на повторний забір матеріалу на другий день? Погодьтеся, це не такі вже і банальні аналізи, як і ситуація, я вже мовчу про їхню вартість. Помножте сто на півтори тисячі і зрозумієте, чому навіть мер би мав втрутитись. А раз він не втрутився і відповідальним на посадах таке свинство пішло «плазом», то дозвольте мені вже для себе теж зробити висновки. Як і про те, чому ви так пишете. Бо вас у тому списку не було, вас не маринували тиждень, завідома знаючи, що результатів не буде, вже не кажу, що така халатність могла коштувати людям життя». Можна подумати, що у тому списку був той фейк, який це писав… І якщо триматися логіки цієї авторки, то міський голова щонайменше, мав викликати «на килим» керівника обласного лабораторного центру. До речі, про аналізи. Керівник старосамбірської первинки, на жаль, уже покійний Василь Савенко розповідав нам, що возити аналізи за стільки кілометрів у перевантажений обласний центр – то абсурд і, якщо пробірка простояла там без руху протягом п’яти днів, то вона уже не годиться для аналізів. Тому, на його думку, принаймні для підгір’я, таку лабораторію слід було відкривати у Самборі…

Ще одна політично-коронавірусна тема. У той щасливий четвер, коли Самбір виселили з «червоної зони», сайт міської ради повідомив про цю подію, мовляв, «відсьогодні Самбір уже не там, де був два тижні», бо є рішення державної комісії з надзвичайних ситуацій. Хоча міськрада мала б дописати, що рішення вступає в силу з понеділка, 31 серпня. Не вказали і це дало змогу опонентам гучно поговорити про брехунів з ратуші.

Ми чомусь щиро переконані, або просто хочемо вірити у те, що коронавірус в Самборі мине наприкінці жовтня, коли закінчаться вибори нового очільника громади. Тоді хвороба буде просто хворобою.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити