Уряд змусить підприємців потрясти напівпорожніми гаманцями

SambirWZ
183

Уряд змусить підприємців потрясти напівпорожніми гаманцями

Самбірські підприємці, розповідаючи про свою гірку сучасну долю, повідали нам про таке: уряд планує зобов’язати усі магазини та магазинчики встановити платіжні термінали. Такий проект рішення розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. А це, на думку підприємців, ще один удар по малому та середньому бізнесу, бо апарати не з дешевих.

Ми залізли в Інтернет, щоб самим переконатися, що воно так є, і справді знайшли… Уряд клопочеться тим, аби був безготівковий розрахунок з покупцями. Торговці, які працюють на загальній системі оподаткування, повинні будуть встановити платіжні термінали до 1 липня нинішнього року. Платники єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м., які працюють у містах, повинні забезпечити можливість безготівкового розрахунку до 1 січня 2019 року. Для «єдинників» другої і третьої груп з торговою площею до 20 кв. м. і для торговців, які працюють у селах, норма стане обов’язковою з 1 липня 2019 року. Спрощенці першої групи повинні обзавестися платіжними терміналами до 1 січня 2020 року. Контролюватиме встановлення платіжних терміналів фіскальна служба. У Міністерстві економіки підрахували, що введення таких вимог вплине приблизно на 183 тисячі малих і мікропідприємців. Згідно з оцінками відомства, на установку платіжного терміналу і його обслуговування один суб’єкт протягом першого року витратить понад 6 тисяч грн. Витрати всіх суб’єктів, які потраплять під регулювання, протягом першого року, становитимуть понад 1,21 млрд. грн. Виробники апаратів розбагатіють.

Аби виглядати компетентно, ми попросили коментарів у нашого радника з економічних питань, керівника Самбірського Центру зайнятості Івана Тимціва. Він відповів, що для споживачів торговельних послуг – це добре, зручно і вони при купівлі товарів нічого не тратять. Для підприємців – зле, бо доведеться викладати немалі суми грошей при низьких виторгах. Але, допускає Іван Михайлович, витрати від встановлення терміналів упадуть на собівартість товару. В кінцевому результаті, це відіб’ється на покупцях, які й компенсують витрати підвищеними цінами.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар