У Самборі можна позбутися варикозу без скальпеля та болю

SambirWZ
1 347

У Самборі можна позбутися варикозу без скальпеля та болю

Напевно, нема людини, яка б не чула про варикоз або не бачила, як ця хвороба спотворює ноги. Довго вважалося, що повністю вилікувати її неможливо, бо навіть після важкого оперативного втручання вени продовжували випирати назовні. Але медицина не стоїть на місці і фахівці уже розробили зовсім безкровний та безболісний метод лікування усіх стадій варикозу.

Що потрібно знати про варикоз та яким чином відбуватиметься його лікування у Самборі, говоримо з самбірським лікарем-хірургом Миколою ЮРКЕВИЧЕМ.

У венах є клапани, які контролюють потік крові. Вони немов дверцята: відкриваються, коли треба кров пропустити, і закриваються, коли такої потреби нема. Якщо клапани погано функціонують і «ламаються», кров накопичується у венах, і ті збільшуються у розмірах. Це і є варикозне розширення вен. Перші симптоми, які вказують на варикоз –  набряк ніг ввечері. Якщо від шкарпеток залишається слід, а вночі ні з того ні з сього починають хапати корчі, варто звернутися до лікаря.

Звідки береться варикоз? Це, насамперед, спадковість та несприятливий вплив зовнішнього середовища: скажімо, тривала сидяча та стояча робота, зайва вага. У жінок варикоз буває набагато частіше, ніж у чоловіків. Вагітності, особливо багатоплідні, пологи – усе це не додає здоров’я венам. У чоловіків на варикозне розширення вен впливає важка фізична робота. Для того, щоб ви орієнтувалися, на якій стадії варикозу ваші ноги, доктор Юркевич розповів, що їх є аж шість. При перших стадіях людина помітить на нозі щось типу «зірочки» чи «павучка» із судинок, при третій-четвертій – стегна та ікри будуть вкриті набряками із синьо-фіолетових вузлів вен. На останній стадії на ноги буде страшно дивитися. Кров настільки погано відтікатиме, що бодай маленьке пошкодження перетворюватиметься у трофічну виразку, яка не загоюється роками.

Золоте правило будь якої хвороби – чим раніше звернутися до лікаря, тим краще. Бо якщо «зірочки» з кровоносних судин можна без проблем усунути косметичним шляхом, то великі судини, вузли та вени, які набрякають під шкірою і псують життя, доведеться забирати хірургічним шляхом. І якщо раніше був лише один вихід – лягати в лікарню під скальпель без жодної гарантії того, що варикоз не повернеться, то тепер з’явилася можливість обрати для себе інший варіант.

Класична операція з усунення варикозу, каже Микола Юркевич, триває під загальним (спинальним) наркозом. І це доволі кривава та травматична процедура. Грубо кажучи, хвору вену «видирають» з тіла живцем. Після таких втручань залишаються шви та рубці. А далі – тривалий період реабілітації. Як показує практика, у 50 відсотків пацієнтів після класичної операції варикозу трапляються рецидиви, тобто вени вилазять знову. Після лазерної операції рецидивів практично не спостерігається. Процедура триває максимум дві години, залежно від складності хвороби. Використовується місцеве знеболення, тож пацієнт вільно спілкується з лікарем. За допомогою УЗД-апарата у магістральну вену через маленький прокол (нагадує голку катетера від крапельниці) вставляється тоненький провідник. Ми прицільно знаходимо за допомогою ультразвуку усі «поламані» вени, обколюємо їх знеболюючим і за допомогою лазера «випалюємо». Це абсолютно безболісно і безкровно. Не залишається жодного рубця чи шва. І що найцінніше, після операції людина через кілька годин повертається до свого звичного життя, ніякої особливої реабілітації не потрібно.

У вартість операції входить й, так би мовити, річна гарантія: протягом цього часу пацієнт буде перебувати під постійним наглядом і у разі появи додаткових «хворих» вен проблему усуватимуть безкоштовно. Хоча, за словами лікаря Миколи Юркевича, це трапляється не часто. Адже «запаяні» лазером вени розсмоктуються, їхню роботу на себе перебирають здорові – і процес налагоджується. Якщо пацієнт виконує усі рекомендації лікаря, відсоток повторної появи варикозу мінімальний.

 

Центр здоров’я «Медівіт». Самбір, вул. Мазепи, 5/5,  телефон 0677689823. Микола Юркевич.

Вас це може зацікавити