У Самборі своя специфіка – у часі Посту священикам не до єврейського кладовища

SambirWZ
169

У Самборі своя специфіка – у часі Посту священикам не до єврейського кладовища

Святослава Чухрая з Миколаївського району знають уже в Самборі, зрештою, як і він – багатьох депутатів, активістів та чиновників. Кілька років поспіль він добивається того, щоб на території колишнього єврейського кладовища встановили пам’ятник двом десяткам українських патріотів, у тому числі і його рідному братові.

ІДЕЯ гідного пошанування збіглася з намірами єврейських світових громад облаштувати там же меморіальний комплекс. Є відповідний проект, а відтак час од часу єврейські активісти приїжджають у місто для перемовин. Перемовини, схоже, закінчуються нічим. Гості готові пошанувати наших героїв УПА, але водночас зі зведенням свого комплексу. Однак, для того, аби все було так, то перед тим треба кудись перенести три хрести, що є на території колишнього кладовища. Одного разу пан Чухрай телефонував до нашої редакції, запрошуючи журналіста на зустріч мера і священиків. Його аргумент: міський голова не виконує Постанову Кабміну з приводу пошанування Героїв. Зустріч, звісно ж, не відбулася – здається, ні мер, ні священики, а відтак і наш кореспондент, не відгукнулися… Оскільки з настанням весни, не виключено, представники єврейських громад знову приїдуть до Самбора, ми попросили прокоментувати ситуацію, яка складається станом на зараз, міського голову Юрія Гамара. Юрій Петрович відразу зазначив, що у часі Посту священики зайняті трохи іншими справами і зараз їм не до колишнього кладовища. Щодо Постанови Кабміну, то ратуша її виконує, зважаючи бодай на те, що витратили 100 тисяч гривень на документацію зі створення комплексу УГА. Міський голова переконаний, що коли єврейські громади хочуть вшанувати своїх предків на цій території, то нехай роботи починають уже. Коли буде вимальовуватися якась картина, то самбіряни потім самі скажуть, що хрести не дуже вписуються в архітектурний “орнамент”. Ми, щоправда, сумніваємося у тому, що комусь язик повернеться таке про хрести сказати… Радше всього, цю проблему нинішня влада, як і попередні, передасть у спадщину наступникам. Хоча, можемо помилятися… А Святослав Чухрай, на думку мера, старший чоловік, він справедливо хоче вшанування Героїв УПА, але наше місто має свою специфіку…

І щоб не йти далеко від справ цвинтарних, ми перепитали у мера, як він думає розширювати межі міського кладовища, бо складається враження, що люди помирають у місті так часто, що може забракнути «двох квадратних метрів» для усіх, перепрошую, охочих туди переселитися. Юрій Гамар з оптимізмом дивиться на цю проблему, бо подякував фермеру Івану Білаку, який з розумінням ставиться до теми розширення кладовища.

…Сесія міськради відбулася, але без Святослава Чухрая. Чому не приїхав минулого четверга, ми так і не знаємо.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити