У Самборі та Старому Самборі обрали нових мерів

SambirWZ
256

У Самборі та Старому Самборі обрали нових мерів

Керуватимуть громадами у Самборі та Старому Самборі, – Юрій Гамар та Ігор Трухим.

А ле повертаючись у попередні дні, треба визнати, що з усіх місцевих виборів, які були раніше, нинішня кампанія видається нам «найбруднішою». Політичний «бруд» застосовувався і раніше, але якось не так грубо. Благо, тепер існують соціальні мережі і в них можна зливати все, що хочеш. І відповідальності за це – нуль. Було відчуття того, що фан-клуби розмаїтих кандидатів геть утратили здоровий глузд і заради того, аби прийти до влади, не гребували відвертим перетасуванням фактів чи брехнею. Найефективніше, як здавалося тим же фан-клубам, діє звістка про те, що всі, хто при владі, неодмінно “злодії”. У передвиборчій риториці слова «злодій», «вкрав», «корупціонер», «хабарник», «нажився» і так далі були найбільш вживаними. Причому, їхні автори геть не віддавали собі звіт у тому, що просто так ці слова не вживаються, бо вину того чи іншого перед тим треба довести. Бо все інше – просто емоції та припущення. Якщо проаналізувати один із публічних виступів нинішнього переможця на мерських перегонах у Самборі Юрія Гамара, то основний акцент він робив на тому, що буде керувати нашим містом чесно. Тобто, якщо ми правильно збагнули, до того ми жили нечесно? Що ж, Самбір повірив обіцянкам і зробив свій вибір. Головне, аби ті, хто прийшов до влади, автоматично і за логікою в умах та на устах людей не стали «злодіями». У Старому Самборі мерські перегони були значно спокійніші. Видавалося на те, що люди уже так звикли до Івана Грися, що знову його оберуть. Насправді ж, тихо і мирно змінили міського очільника.    

Для нас недільні вибори розпочалися у… п’ятницю, коли ще залишалося для політичних бойових дій кілька годин. Кореспондента «ВЗ» запросили на вулицю Володимира Великого у Самборі – там прихильники Тараса Копиляка заблокували “Мерседес”, з якого молоді чоловіки розкидували по під’їздах багатоповерхівок певну літературу – звичайна газета під мало відомою назвою, інше – аркуш паперу з обливанням брудом людей, які начебто належать до команди Тараса Копиляка. На подію заблокування збіглися і правоохоронці, і фан-клуб пана Копиляка, і представники інших партій. Усі гуртом перебралися у міськвідділ міліції. Уже потім стало відомо, що міліція розпочала кримінальне провадження, яке має з’ясувати, чи законна ця газета, де друкувалася і як розповсюджувалася. Хоча за нинішньої перемоги Юрія Гамара, радше всього, цієї теми більше ніхто піднімати не буде.

Кілька слів про міського голову у Старому Самборі. Гірський райцентр обрав собі у лідери Ігоря Трухима. Він відомий нам тим, що колись працював керівником місцевого казначейства, потім першим заступником голови райдержадміністрації при Володимиру Цегеньку.  Після того – на заводі “Екватор”. Те, що пан Ігор працював при владі за часів Януковича, горян не спинило. Пройшли зміни у Добромилі –  місцевий люд довірив  долю Юрію Петрику, а от у Хирові господарем ратуші залишився Іван Голубець.

У Новому Калинові керівником об’єднаної громади став Богдан Юзвяк, тобто, його вотчина стала більшою, а у Рудках – Іван Лозинський.

Ще одне, про що годі мовчати, – нинішні вибори відбувалися дуже організовано і практично без серйозних порушень – спасибі комісіям, та тільки ніяк не збагнемо іншого – чому так мало людей прийшли на вибори навіть за гарної сонячної погоди? Явка рекордно низька. І це може свідчити про дуже велику байдужість чи розчарування людей. В такій ситуації, шановні виборці, підкоряйтеся тому вибору, який зробили ті, які прийшли на дільниці. І нічого потім ображатися на увесь світ, що не тих обрали…

Кілька слів для прогнозу. Гадаємо попередні керівники громад Іван Грись і Тарас Копиляк, будучи і до того людьми самодостатніми, дадуть собі раду у власному бізнесі. Це той випадок, коли ще невідомо, кому більше пощастило: тим, які обрали, чи тим, ким громади знехтували. Бо, знаєте, нема нічого простішого, ніж критикувати владу збоку. Коли ж самим вмоститися у м’яке мерське крісло, то тішитися ним власник буде недовго. Проблеми диктуватимуть інший стиль життя. Цілком імовірно, що хтось із новообраних візьметься ревізувати роботу попередників. Це буде весело і цікаво, це може бути навіть дуже довго, хоча не знати, яким буде результат ревізій. А люди вимагатимуть свіжого подиху у міських господарках негайно. Принаймні, те добре, що зробили попередні міські  голови, має продовжуватися і примножуватися – для того і обирали нових.

У понеділок вранці мали розмову з двома вдруге обраними депутатами міської ради. І хоч обрані вдруге, але розчаровані. Як один, так і другий розповіли нам про те, що щиро пильнували свої округи, допомагали ремонтувати дороги, вставляти вікна у школах, сприяли церковним громадам, а набрали ще менше голосів, ніж на попередніх виборах. Люди не оцінили їхніх старань. Здається, не оцінили і все те, що робили попередні міські голови. Нам здалося, що це загалом були вибори невдячних, або вибори майбутніх обіцянок.

І нарешті, про ще один цікавий пункт нинішніх перегонів. У Самбірському районі головою райдержадміністрації є Олег Домчак, який за освітою – вчитель фізичного виховання. Новий міський голова Самбора Юрій Гамар – теж викладач фізкультури технікуму економіки та інформатики. Але якщо у Олега Івановича був перед тим досвід бізнесмена, державного службовця, робота у приймальні народного депутата, то у Юрія Петровича досвіду адміністративної роботи практично нема. Зізнався, що вступив у якийсь виш здобувати другу вищу освіту, яка  допоможе здобути навики керівної роботи, хоча, відверто кажучи, вчитися доведеться уже на практиці. Як у ситуації зі Самбором, так і Старим Самбором, обидва нові очільники мають підібрати сильну команду заступників. Дай Боже, щоб знайшлися такі успішні люди, які б погодилися звалити на себе тягар проблем.

Станом на вівторок, нам не були відомі остаточні підсумки виборів обласних депутатів, бо підрахунок ще тривав. Достеменно відомо було хіба те, що обрали Михайла Гичку, під «знаком запитання», бо не всі бюлетені ще були опрацьовані,  залишалися Юрій Войтів, Леонід Охріменко, Михайло Ковалів, Максим Козицький, Володимир Вантух, Ігор Ярема. Виглядає на те, що Старосамбірщина, маючи можливість обрати трьох обласних депутатів, матиме тільки одного, а Самбір може залишитися взагалі без обранця в обласному «парламенті», бо розсіялися голоси. Представниця самбірської міської «Волі» набрала достатню кількість голосів, але партія не пройшла 5-відсотковий бар’єр. Натомість Самбірщина дала найбільший відсоток в області за Блок Петра Порошенка і відразу отримала  в облраді Володимира Шведу, Володимира Кужидла, Олега Домчака. Ну, такий у нас чудернацький закон, що не тільки особа має набрати потрібну кількість голосів, а й партія. Дивуйтеся разом з нами: Рудки – велике місто, не матиме у районній раді жодного свого представника. А  невеличке Роздільне з двома сотнями виборців має аж двох районних депутатів. Блок БПП у Самбірському районі взяв найбільше депутатських місць – 12-13 (підрахунок станом на вівторок ще не закінчився), інші місця розділили “Батьківщина”, “Свобода”, “УКРОП”, “Громадянська позиція”, “Наш край”, НРУ і Радикальна партія.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар