У санпропускнику буде така собі міні-лікарня, а дитячу лічницю планують будувати «з нуля»

SambirWZ
236

У санпропускнику буде така собі міні-лікарня, а дитячу лічницю планують будувати «з нуля»

Самбірську ЦРЛ спіткало велике будівництво, хоча слово «спіткало» треба замінити чимось інакшим, бо насправді, влада вирішила створила нам нечувані досі блага. З державного бюджету на опорні лікарні виділили значну суму грошей для розбудови приймальних відділень. До нас йде 6 мільйонів і головний лікар ЦРЛ Богдан Марчук останніми місяцями, як зізнався, більше пильнував не стільки вибори, у яких незаслужено програв, скільки будову.

ОКРІМ того, що перекривають так званий хірургічний комплекс, провадять роботи у санпропускнику, який тепер буде мати іншу назву – відділення екстреної медичної допомоги. Державним коштом там буде встановлена нова апаратура, як кажуть, на всі випадки погіршення здоров’я. Богдан Андрійович чомусь назвав це обладнання «тяжким» і перерахував – комп’ютерний томограф, гастроендоскопічна стійка, апарат ШВЛ, УЗД-апарат, цифровий рентгенапарат, буде обладнана ургентна операційна – для нескладних випадків, гіпсовочна – щоб пацієнт на одній нозі не стрибав у травматологію на другий поверх, буде палата для тих, кого вразив інсульт – знову ж таки, не доведеться нести на ношах хворого на другий поверх іншого корпусу…  Це буде така собі міні-лікарня, у якій надаватимуть першу найнеобхіднішу поміч. Якщо пацієнтові буде потрібна тривала стаціонарна поміч, то його уже відтранспортують у спеціалізовані відділення. Теоретично все виглядає чудово, як воно буде на практиці – побачимо.

Інша тема – оновлений санпропускник займатиме 700 квадратних метрів лікарняної площі, а значить, чимось треба жертвувати. Кардіологія залишається на тому ж першому поверсі, де є зараз, бо вона приймає важких хворих. Реанімація теж буде там, де є, і певним чином буде входити в загальний комплекс надання найневідкладнішої помочі, а ось багатостраждальне дитяче відділення доведеться знову переселяти. Нагадаємо, дитячу лікарню в центрі міста через її запущеність довелося закрити. Педіатрію перенесли поближче до санпропускника – теж емоцій було немало, зрештою, їх підігрівали у час передвиборчої кампанії, але, за словами головного лікаря ЦРЛ, педіатри загалом задоволені, бо коли були важкі випадки, «дорослі» лікарі приходили на поміч. Та й умови в ЦРЛ значно кращі, ніж в австрійській будівлі. Богдан Марчук каже, що для переселення дитячого відділення готують площі у колишній залізничній лікарні, уже розпочинають ремонти. Ця будівля найбільш пристосована, однак, авторитетно запевнив, переселення тимчасове. Як би там не було, але дитяче відділення має не квартирувати по всьому місту, а бути сучасним і новим. За словами головного лікаря, виробляють проєктно-кошторисну документацію для будівництва в лікарняному саду дитячого лікарняного комплексу.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити