Усі Бачинські приїхали в Бачину

SambirWZ
168

Усі Бачинські приїхали в Бачину

Того дня на якусь мить пошкодував, що я Іванчук, а не Бачинський. Бо якби десь влаштовували зліт Іванчуків, обов’язково прибув заради цікавості. Бачина уже вдруге збирає своїх земляків Бачинських з усіх усюд, яких насправді багато. Як авторитетно ствердив тамтешній родака Юрій Лешкович, який так само з Бачинських, якщо десь у світі живуть однофамільці Бачинські, то вони обов’язково з Бачини.

Ініціатор зїзду Володимир Бачинський не менш авторитетно додав, що свого часу група Бачинських вОднокласникахзгуртувала 600 осіб. Причому, більшість з них в Україні або з країн колишнього Союзу. Власне, ідея провадити такі зїзди дуже благороднапан Бачинський каже, що треба гуртувати людей, аби вони памятали своє коріння і пишалися ним. Якраз того дня, відверто можна твердити, Бачинські собою пишалися

Село приймало гостей з багатьох міст та сіл України і навіть закордонних. Урочиста академія відбулася в сільському Народному домі. Дослідники історії та походження родів гербу ДрагоСас: Михайло Бачинський (м.Львів), Михайло Терлецький (м. Львів), Іван Бачинський (м. Перечин), Микола СтепановБачинський (м. Київ), Дмитро Бачинський (м. Миколаїв) ввели земляків у багату минувшину. До речі, у людей того дня випитував, у чому особливість їхнього села. І знаєте, чим пишаються? Бачинською горою, яка свого часу слугувала такою собі сторожовою вежею округияк тільки вороги нападали (їх здалеку було видно), то і били в набат. А ще, за легендою, на цій горі колись ховали князів, через це її досі називаютьмогилою“. Та найбільша втіха земляків у тому, що зі села вийшло дуже багато знаменитих. Не будемо їх перераховувати, щоб, бува, когось не загнівати

Привітали Бачинських голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька та голова РДА Орест Бонк. З чудовими вітальними музичними номерами виступили працівники районного відділу освітисімейний музичний колективСтруни серця“, керівник культури району Петро Юрчик та Заслужений артист України Володимир Коциловський.

А потім усі гуртом пішли на околицю, де освятили з нагоди ІІ зїзду Бачинських памятний знак. Піднялися на Бачинську гору до знаку роду Бачинських, який встановили пять років тому. А вивершили свято урочистим обідом, бо як можна не пригостити гостей? У неформальній обстановці було багато спілкування, спогадів. Люди розповідали про себе, про досягнуте. Цікавою була інформаційна презентація, яку створили працівники виконавчого апарату районної ради, в якій охопили історію села та роду, розповіді про видатні постаті минулого та славних нащадків Бачинських в сучасному житті. Вдалою була і виставка старих фотографій. Родзинкою став перегляд проморолика канадського фільму про український Голодомор 1932-1933 років, сценаристом якого є Річард БачинськийГувер, а продюсеромще один представник роду, який також бере початок в селі Бачина, – Ян Ігнатович.

 

Роман Іванчук.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар