Усі школи мають бути рівні, але є і «рівніші»

SambirWZ
182

Усі школи мають бути рівні, але є і «рівніші»

Кому у Самборі віддали природничо-математичні тисячі і навіть не пояснили, за яким принципом

У мами (ратуша) усі діти (школи) мають бути рівними. Хоча досвід показує, що є «рівніші». Ми знали про цю тему тижнів три тому, але вирішили обійти її увагою, бо мали надію, що все якось само вгамується і хтось комусь щось пояснить. Та й писати кожного разу про конфлікти чи конфліктики стає нудно не лише нам, а й читачам – читати. 

ЩО СТАЛОСЯ цього разу? Львівська обласна влада має немало розмаїтих програм щодо підтримки освіти. Одна з них зацікавила, бо на Самбір упало 900 тисяч гривень на той заклад, який має класи природничо-математичного профілю. Гроші мають освоїти на організацію навчального процесу, оснащення кабінетів хімії, фізики, біології, математики мультимедійними засобами і усім, що допомогло б дітям вникати у непрості науки. У Самборі, якщо помиляємося, то підправляйте, під природничо-математичний напрям класів зголосилися три навчальні заклади – гімназія, школа-ліцей імені Андрія Струся, четверта школа. Але ці кошти скеровують виключно гімназії. Цей заклад у нас, можна сказати, елітний бодай би тому, що у міського голови Юрія Гамара до нього чи не найбільше симпатій. Такий висновок робимо з того, що Юрій Петрович на перших чи останніх дзвониках найчастіше буває саме там. Хоча може й помиляємося… Одного разу у гімназії був сам губернатор Олег Синютка і мав нараду за зачиненими дверима з приводу ремонту закладу до дня уродин. Це, повірте, авторитетно і впливово, бо не до кожного просто так приїжджає голова області… Допускаємо, що хтось «благословив» 900 тисяч ювілейній гімназії… Ювілей ми, певна річ, шануємо, але інші природничо-математичні школи не розглядали. Школа-ліцей, скажімо, за своїм статутом має визначений природничо-математичний напрям… Мова не йде про ревність – одним дали, іншим – ні, а про принцип.

Люди, які визначили отримувача грошей – наче води у рот набрали. Директори школи-ліцею та СЗШ №4 Оксана Цимбрила і Наталія Юзв’як написали листи у відділ освіти з проханням виділити кошти на оснащення в них природничо-математичних кабінетів, але минули усі терміни надання відповідей, а їх нема. А втім, ми б самі не знали, що відповідати, бо треба пояснювати: чому саме гімназія здобула «пільги» на субвенцію?.. Трохи нас дивує і інше… Чому до таких питань не долучають голову освітянської депутатської комісії, директорку СШ №10 Любов Мосійчук? Якщо у міськраді заходить мова про медицину, то голову лікарської комісії Романа Павлішака мають за авторитета. Коли йдеться про освітянські питання, то Любов Миколаївну забувають. А знаючи її, упевнені, що несправедливості не допустила б…

Оскільки наші люди не дуже люблять читати офіційні документи офіційних структур, ми вирішили розповісти, як Львівська ОДА поділила міста і райони освітньою субвенцією на природничо-математичні класи. Самбір, як ви уже знаєте, бере 900 тисяч, Самбірський район – нуль, проте по 900 тисяч отримають об’єднані Новокалинівська та Воютицька громади. Старосамбірський район збагатиться на 1 мільйон 800 тисяч гривень. Радимо горянам поцікавитися, як їхній відділ освіти поділив природничо-математичні гроші.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар