У тому, що в «Літі» нема води, винні борги, труби чи політичні розбірки?

SambirWZ
161

У тому, що в «Літі» нема води, винні борги, труби чи політичні розбірки?

Минулого тижня міський голова Самбора Юрій Гамар запросив у гості журналістів, щоб відповісти на ті питання, які найбільше турбують людей, які найчастіше на устах… З того й розпочали – торговий комплекс «Літо» без води. Її довозять, заливають у систему і торговельники та покупці начебто не помічають цієї «дрібнички», але доки так може бути?

Ви собі не думайте, що це якась містечкова бідося чи неприязні стосунки господарюючих суб’єктів, це міжнародний рівень, позаяк у тому ж приміщенні, але збоку, є «Кредобанк», який працює з іноземними інвестиціями, і поляки не конче цим вдоволені. Тема дійшла до губернатора Олега Синютки, який дав команду… голові Самбірської райдержадміністрації Миколі Фрею розібратися у ситуації. Чому районному чиновникові – можна здогадуватися. Голова ОДА має на нього прямий вплив, а мер міста – то самоврядування. З другого боку, якщо «рознарядку» на водну проблему шеф області не дає Юрію Гамару, значить не вірить у його силу здолати конфлікт. Якщо помиляюся, то вибачайте.

Державну воду ТВК «Літо», за первинною інформацією, відрізали з тієї простої причини, що начебто господарі мали борг перед водоканалом. Сума, як нам видається, не така вже й велика, як може здаватися на перший погляд. Але навіть якщо вона є, то не треба різати трубу, можна просто перекрутити вентиль. Та перед тим керівники водоканалу мали б попередити ПМП «Ліля» – фірма у Самборі відома, а не хапати пилку і тнути невинну трубу… Проте, згодом з’являється письмове тлумачення тепер колишнього заступника мера з питань житлово-комунальних Олександра Буйвала з приводу конфлікту… Про борги нічогісінько. Причина начебто у тому, що там старі труби, які треба міняти… Таке відчуття, що пана Буйвала підставили ті, які той документ готували. Бо насправді тут справа не у воді, каналізації, боргах чи трубах, а у політиці. Все просто: директор водоканалу Іван Маланкевич – представник команди Юрія Гамара, а «Літо» – власність сім’ї колишнього мера Тараса Копиляка. Але якщо в нинішній ратуші колишнього не люблять, то це не значить, що в торговому комплексі, зведеному близько 10 років тому, настільки нагло постаріли водяні труби, що їх треба було негайно відтяти?

Отож, ми перепитали у «тата» міста, для якого всі «діти» мають бути рівними, у боргах чи у трубах справа? «Батько» пішов усупереч відповіді Олександра Буйвала і причиною визнав борги, хоча, як нам відомо, є уже переплата… Тут же мер “заговорив” тему серйозним обґрунтуванням: в місті 60-70 відсотків комунікацій зношені і потребують заміни, яка, своєю чергою, потребує грошей, яких, зрозуміла річ, бракує. Згадав попередників, які, якщо ми правильно збагнули, не каналізаційно-водяні труби міняли, а те, що на землі, те, що можна помацати і на тому попіаритися. А підземне господарство залишили нинішній владі. Проте, Юрій Петрович оптимістично запевнив, що труби будуть міняти – і в «Літі», і у «Весні», і на ринку… З деяких джерел стало відомо, що власники «засушливого» торгового комплексу за справедливістю звернулися до суду.

Друга половина нашого водо-каналізаційного питання стосувалася того, чи задоволений мер керівником Іваном Маланкевичем, який ішов керувати комунальним підприємством, щоб позбутися боргів. От за що ми шануємо Юрія Петровича, то це за вміння відповісти на запитання так мудро, аби нічого не відповісти – це Божий дар. Міський голова одразу перепитав у мене, чи задоволений я водопостачанням, навіть уночі. Мушу визнати, я дуже задоволений, бо живу неподалік водоканалу і у моєму домі за усіх попередніх мерів завжди була вода. Самбір на кількість води не ґнирає – це факт, але ж ми про економіку підприємства питали…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар