У Торчиновицькій сільраді «халявне» сміття скінчиться

SambirWZ
169

У Торчиновицькій сільраді «халявне» сміття скінчиться

Минулого тижня здивувало оголошення, яке поширив війт з Торчинович Зеновій Припін. Мова про актуальну тему – сміття. Отож, сільська рада інформує мешканців Торчинович, Бачини, Торганович, Морозович про нововведення у «заготівлі» сміття. Мусимо процитувати повністю.

«ВИКОНКОМ Торчиновицької сільради доводить до відома усіх жителів населених пунктів, що у зв’язку із суттєвим підняттям тарифів з оплати вивозу сміття Старосамбірським комунальним підприємством, виконком просить встановити місячну норму збору сміття від одного домогосподарства (житлового будинку) не більше як 120 літрів. Не більше чотирьох білих пакувальних мішків. До сміттєвих мішків не повинні потрапляти будівельні матеріали (цегла, штукатурка, каміння), електро- та газоприлади, гілки дерев, трава та інші біовідходи. Просимо вас з розумінням поставитися до звернення виконкому Торчиновицької сільради». У цьому повідомленні є моменти, які здивували. На якій підставі людей обмежують у кількості сміття? І що робити, коли його раптом стане більше, ніж чотири мішки «з-під цукру»? Висипати у лісопосадки? І куди дівати будівельний непотреб? І взагалі, як привчити людей до сортування у селі, якщо навіть у місті нарід цього ще не здолав… А у принципі, нас завжди насторожувало і дивувало, що сміттярка їздить у села лише один раз у місяць. Це ж стільки часу треба терпіти сморід на власному обійсті, бо насправді, є різне сміття, яке розкладається. Але, відчуваємо, ця ситуація для селян нездоланна – їх змушують викладати мішки лише раз у місяць, та ще й сортувати.

А після того ми зателефонували до Торчиновцького війта Зеновія Припіна, аби остаточно розставити крапки  у цій справі. Те, що ми почули, змусимо подумати, що не все так просто. Скажімо, усі мешканці населених пунктів платять за вивіз сміття – причому, від кількості  людей, прописаних за однією адресою. В Торчиновицькій сільраді трохи інакше. Не знати, з яких таких щирих почуттів, сільрада взяла на себе обов’язок власним бюджетом вивозити людське сміття. Тобто, якщо усі інші платять за вивіз, як за газ, світло, воду, телефон, то так само треба платити і за сміття, але місцева влада цю комунальну послугу просто подарувала землякам. Чи правильно робила? Тут маємо певні сумніви, оскільки є мешканці, які палець об палець не вдарять заради власної території, може працюють в інших містах, але благо – вивезення сміття, їм оплачує сільрада. Погодьтеся, несправедливо стосовно тих, хто платить податки. І, певно, ця ідилія існувала б і досі, але старосамбірське комунальне підприємство підняло тарифи на ввезення чужого сміття на свій полігон. Тепер детальніше: на початку року сільрада, маючи певні статки і заради добробуту людей, заклала у власному бюджеті 120 тисяч гривень на сміття. Але часи змінилися, і старосамбірський комунгосп підняв тарифи до 230 тисяч гривень, а ця сума для сільради стала не підйомною. Саме тому війт і зробив таке дивне оголошення. Скажемо більше, зі слів пана Припіна, сільрада відмовиться від безкоштовного приймання сміття, а тому уже з перших місяців осені люди самі оплачуватимуть послугу – так, як це роблять в інших населених пунктах.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити