У чому добровольці АТО звинуватили Олега Гентоша?

SambirWZ
163

У чому добровольці АТО звинуватили Олега Гентоша?

«Учора на засіданні Львівського апеляційного суду виник конфлікт між групою українських добровольців та депутатом Самбірської районної ради Олегом Гентошом, який назвав бійців «проплаченими людьми». 

ЯК ПОВІДОМЛЯЄ сайт «Об’єднання добровольців», туди учасники бойових дій завітали, щоб прослідкувати, як проходить судовий процес, адже обвинувачуваним є колишній доброволець Геннадій Монах… Під час перерви один із потерпілих – депутат та підприємець Олег Гентош, взяв до рук слухавку і голосно промовив: «Роби щось, бо суддя неправильно себе веде», чим продемонстрував спробу відвертого тиску на суд.

«Я пішла з побратимами, щоб підтримати Геннадія Монаха, адже була інформація, що його хочуть віддати до Росії, – розповідає керівник всеукраїнського «Об’єднання добровольців» Олена Живко. – Під час перерви усі вийшли, залишилися лише адвокати. У той час Олег Гентош бере телефон і говорить ось таку фразу: «Роби щось, бо суддя неправильно себе веде. Ти можеш з ним переговорити?». Звісно, мене як професійного юриста це заділо. Тож по завершенню судового засідання я увімкнула телефон і спитала, кому він телефонував? При цьому депутат одразу ж почав себе неадекватно поводити – кричав, що і мені, і присутнім добровольцям заплатили гроші. Я відповіла, що він не має права такого говорити, адже усі присутні воювали на сході країни, вони ризикували своїм життям, але це на Олега Гентоша не подіяло ніяк. Я розумію, що він депутат, доволі не бідний підприємець, та це не дає йому жодного права поводити себе так нахабно з людьми. Звісно, ми не залишимо ситуацію просто так. Будемо вимагати, щоб за свої слова він вибачився перед добровольцями. Також відповідну реакцію хочемо побачити і від представників партії Олега Ляшка, адже, на нашу думку, таким людям нема місця в українському політикумі».

Ми дослівно переказали те, що з’явилося у соціальних мережах і, допускаємо, людина, яка очолює добровольчий рух і добровольців, має право на такий допис. Хоча, як відомо, у таких ситуаціях завжди є дві правди, а тому вирішили потурбувати депутата райради Олега Гентоша. Він сказав, що все це неправда. Більше того, відкинув будь-які звинувачення у тому, що начебто до когось телефонував, бо суддя «неправильно себе веде». Зізнався, що тій пані показував телефон, до кого дзвонив… І якихось натяків на правоохоронні органи там не було. А взагалі, сказав, що не хоче давати розлогих коментарів, бо вважає це зайвим. Водночас ні не підтвердив, ні не спростував те, що начебто говорив про “проплачених добровольців”. Ми так і не збагнули, про що мова: чи про те, що добровольці за гроші воювали, чи про те, що на суд прийшли. Можемо допустити, що в емоціях і міг щось сказати, адже він і його сім’я виступають як потерпілі… Хоча ми поцікавилися, чому ця справа досі в суді, бо, як знаємо, вирок начебто давно був виголошений. Здавалося б, усі про це забули, але ж ні. Прокуратура вважала, що кількість років, які винуватець проведе за ґратами, є надто малою. Обвинувачені у злочині переконані, що забагато років дали. От дві апеляції в одному суді і зустрілися. Тут вартує нагадати, з чого усе розпочалося. Група озброєних осіб, у тому числі і доброволець АТО, напали на помешкання сім’ї Гентошів у Стрілковичах. Протягом ночі катували літнього чоловіка, який, зрештою, згодом помер. Грабіжники домагалися статків… Невдовзі їх затримали і вони постали перед судом… Мусимо вкотре зізнатися, що з великою повагою ставимося до добровольців, бо це є ті люди, які з перших днів війни пішли на передову, не знаючи, що їх там чекає, особливо добровольці з інших країн, а тим паче – з Росії. Тому ще раз – уклін!

Однак злочин, про який ми написали вище, це не переламаний ніс у якомусь п’яному генделику, це свідомий грабіж і люди, які на нього йшли, знали, на що йдуть. І тут пасує сказати ту фразу, яку одного разу десь вичитали: участь у війні не дає права уже на мирній території йти на цинічні злочини. І до теми. У нас тут, на Самбірщині найбільш знані добровольці «Батальйону ОУН», яких гуртує Василь Спаньчак. Далеко не бідна людина і далеко не юначого віку, однак він і на фронт часто їздить, і волонтерством займається, і на усіх патріотичних заходах у місті є, і як депутат міськради сесії відвідує частіше, ніж деякі інші обранці. Можу називати ще більше добровольців, які на мирній території живуть, працюють і стають прикладом. І у кримінал не лізуть…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар