Фермер землю звільнив…

SambirWZ
193

Фермер землю звільнив…

Прес-служба обласної прокуратури розповсюдила повідомлення про протиправне рішення Вільшаницької об’єднаної ради, згідно з яким передали у користування одному із підприємств земельні ділянки, до складу яких увійшли невитребувані пайові землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту.

На підставі цього рішення, між органом місцевого самоврядування та підприємством уклали договір оренди землі та передали 90 га ґрунту вартістю 5,3 млн. грн. у користування підприємству. Однак, твердять хранителі законів, договір уклали з порушеннями вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)». Зокрема, право розпоряджатися землями вказаної категорії за межами населених пунктів належить районним державним адміністраціям, а не сільським, селищним та міським радам.

Самбірська місцева прокуратура пред’явила позов, який за рішенням Господарського суду задоволений повністю. Відтак, завдяки заходам, вжитими прокуратурою, цьогоріч у листопаді підприємство звільнило протиправно отримані земельні ділянки. Ми не сумніваємося, що у керівників об’єднаної громади будуть свої аргументи на свій захист, але є те, що є… Ми просто констатували факт, хоча не зовсім влаштовують повідомлення прокурорів про те, що фермер звільнив територію. То що, земля пустуватиме?

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар