Футбол, який об’єднує не за партійним принципом

SambirWZ
159

Це не реклама однієї окремо взятої партії, це той випадок, коли одна місцева організація  «Свободи» уже багато років поспіль влаштовує футбольні свята для сіл Самбірщини. Традицію започаткував свободівець Андрій Бобак як тільки став колись головою райради, потім залишився лише заступником, а однопартійці вирішили не кидати добру традицію. І як би складно нині не було, бо футбол – явище дороге, але свято спорту відмінити уже неможливо.

І ОТ лише протягом одного дня центральний стадіон у Самборі приймав аж три фінали. Сільський футбол, не втомлюємося повторювати, це завжди видовищно, бо приїжджають уболівальники, підігріті емоціями та прагненням до боротьби.

Протягом усього місяця команди Самбірщини змагалися за кубок, організований Самбірською РО ВФСТ «Колос» та Федерацією футболу Самбірського району, який традиційно приурочують Дню Незалежності. Головний спортовець району Руслан Хомин тішиться тим, що стільки років не міняється партнер – місцева організація «Свободи», а це свідчення стабільності як у футболі, так і в партії. Першими того фінального дня вийшли на поле юнацькі колективи «Юність» з Верхівців та «Сокіл» з Біскович. У першому таймі у воротах «соколят» розписався Віталій Білик. Бісковичани намагалися вирівняти гру, проте отримали ще три м’ячі у свої ворота. Білик оформив дубль, його підтримав Андрій Дмуховський, який теж двічі засмутив бісковичан. Беззаперечна перемога Верхівців – 4:0, які стали першими історичними володарями кубка серед юнацьких команд.

Другими на зелений газон вийшли «Юність-Едіс» Вільшаник/Сіде – «Сокіл» Бісковичі. Два тайми точилася рівна боротьба. Проте на 72 хвилині Михайло Бобоцько виводить об’єднаний колектив вперед. На останній хвилині матчу гравці «Сокола» отримали право виконувати 11 м. штрафний удар, але свій шанс змарнували. 1:0 – знову перемогу святкує «Юність».

Ну і справжню битву очікували вболівальники у головному фіналі. Тут за перемогу змагалися територіальні сусіди, що представляють одну ОТГ, друзі в житті та непримиренні суперники на футбольному полі: команди «Юність» Верхівці та «Промінь» з Волі Баранецької, які є лідерами вищої ліги після 17 турів.

Команда Верхівців, яка втратила шанси на високі місця у чемпіонаті району, зробила ставку на кубкові турніри. Навесні верхівчани здобули кубок «Весна 2019», прагнули повторити успіх у кубку «Незалежності». На радість своєму тренеру Володимиру Хоцяновичу, їм це вдалося. Такого рахунку ще жодного разу не було зафіксовано у фінальних матчах. Двічі Назар Малецький, Олександр Горбей та Назар Крушинський засмучували багаточисельну фанатську аудиторію з В.Баранецької, ще поразу відзначилися Віталій Заболітній та Юрій Волошин, тим самим й довели рахунок до розгрому 8:0. Визначили кращих гравців: Віталій Білик та Назар Малецький (Верхівці), Володимир Паєвський (Бісковичі), Іван Ковалик (Вільшаник), Ігор Загродський (М.Білина), Богдан Ваврін (В.Баранецька).

Кваліфікований арбітраж фіналів забезпечила молода бригада арбітрів зі Самбора на чолі з Тарасом Козаком, якому допомагали Назар Лизан та Микола Бобак. Основний фінал довірили знаному Миколі Дубініну.

А на Старосамбірщині День Незалежності теж позначився спортом. На стадіоні у райцентрі були два фінали за кубок федерації футболу боролися В.Лінина і Хирів. Хирівчани перемогли. А кубок голови райради Бусовиська віддали Боневичам.