Хворі, які потребують гемодіалізу, просять над ними змилосердитися

SambirWZ
164

Хворі, які потребують гемодіалізу, просять над ними змилосердитися

Свого часу в Самборі розпочинали тему створення відділу гемодіалізу. Навіть хтось із меценатів доставляв якусь апаратуру. Але так все на рівні ідеї і залишилося, навіть не знаємо чому. Навіть не знаємо, скільки людей потребує такої помочі, без якої вони просто не зможуть жити. Але якщо й небагато, то це не означає, що вони мають мучитися…

Якраз про ці муки 15 пацієнтів вирішили розповісти не тількиВисокому Замку“, а й керівникам області, району і Самбора. Лист підписали 5 пацієнтів Дрогобицького відділення гемодіалізу, які мешкають на території Самбірського та Старосамбірського районів і в Самборі. Їм для того, щоб добратися до рятівного Дрогобича, треба зробити кілька пересадок. Ще й по жахливих дорогах, ще й зі скандалами з водіями. Дехто з хворих змушений ночувати у Дрогобичі, дехто, щоб встигнути на автобус, скорочує термін процедури. Такі ж відділення є у Стрию, Городку, Турці, то невже Самбір, маючи стільки лікарняних територій, не здатний змилосердитися над бідолашними хворими?

Ми вирішили проконсультуватися у фахівців з приводу того, скільки зусиль має піти на те, аби збулася мрія важко хворих людей. Головний лікар Старосамбірської ЦРЛ Юрій Войтів спочатку сказав, що це дуже добра ідея та необхідність, бо, за його спостерженням, лише 10 відсотків людей користуються цією апаратурою, всі інші лікуються, можна сказати, не дуже ефективними методами, швидко наближаючи той час, коли нирки взагалі зачахнуть… Проте, для відкриття такого відділення мусить бути кілька умов – відповідне приміщення – щось на зразок операційної, має бути добре вишколений персонал, який пройшов би відповідне навчання, треба вийти на одну із двох фірм, які постачають апаратуру, а найголовніше – увійти у програму фінансування. Кошти на таке відділення йдуть з обласного та державного бюджетів. У всьому, про що ми сказали щойно, нема чогось особливого складного – треба тільки захотіти.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар