Ховайте плазму і пральку, бо залишитеся без субсидій

SambirWZ
167

Ховайте плазму і пральку, бо залишитеся без субсидій

Ми не так давно уже обурювалися з приводу того, що коли двадцяти відсоткам населення вийдуть субсидії на наступний опалювальний період, то буде чудово. Тоді ж прогнозували, що люди не витримають навантаження – ціни за комунальні послуги. Бо ті умови, які виставила держава, є такими, що споживачів газу-світла-води залишать з порожніми кишенями.

НАМ диктують вартість послуг і відбирають субсидії, вважаючи, що люди щоразу більше багатіють…  Автори таких проектів свідомо творять з нас бідаків. Ми дожилися до того, що спочатку маємо розрахуватися за комунальні послуги, а всі інші людські потреби – їжа, одяг, наука, лікування, відпочинок, зрештою, державу не переймають. Багаті бідним диктують правила гри…

До всього цього додалося і те, що нам запроваджують соціальних інспекторів… Якщо вірити Інтернету, інспектори обстежуватимуть матеріально-побутові умови домогосподарств, які захочуть субсидій… Перевірятимуть за затвердженим актом, який має чіткі розділи і не передбачає огляду… вмісту холодильника чи шафи – ну, хоч за це спасибі.

В інтерв’ю Укрінформу генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко сказав таке: «З травня, тобто з нового неопалювального періоду, кожне рішення комісії про призначення субсидії буде прийматися на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання домогосподарства, який складатиме соціальний інспектор управління соцзахисту з виходом на місце». Тобто, після того, як ви напишете заяву про те, що помрете без субсидій, до вас прийде соціальний інспектор. Оцінюватиме житлові умови – в якому стані будинок, чи є там ремонт. Окрім того, об’єктом для моніторингу є наявність дороговартісної техніки. Зокрема, в акті обстеження відображається і наявність мікрохвильової печі, чи пральної машини, якщо їхня вартість перевищує десять прожиткових мінімумів. «Тобто, якщо соціальний інспектор зазначить, що бачив «плазму» на 70 дюймів, комісія має право запитати: де громадянин її взяв і яка її вартість. Якщо він скаже, що купив її п’ять років тому, коли мав відповідні доходи, і надасть підтвердження, комісія візьме це до уваги з урахуванням того, що це не впливає на поточний матеріальний стан громадянина. Але якщо він говоритиме, що оце мені подарували, а оце я знайшов і так далі, виникає питання – чи не приховує сім’я інші доходи», – зазначив гендиректор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення. Якщо ви не зрозуміли останні речення, то перечитайте їх ще раз: до вас іде ревізор оцінювати, яку техніку маєте. Тобто, люди, які при владі в Україні, вважають, що плазма чи холодильник – то вершина заможності… А вам, шановні панове, не здається, що над нами просто нахабно знущаються? Колись давно, коли в державі був голод, ходила влада і зерно шукала, тепер ходить і пральку оглядає? Чи не ліпше після того, як напишете заяву на субсидію, винести чи вивезти з хати побутову техніку, познімати абажури і покулупати стіни після євроремонту? А ми ще й таке прогнозуємо: прийде до вас інспектор майно описувати, а ви йому тихцем пару копійок у кишеню і ревізор пральки не помітить…

«Якщо домогосподарство має право на субсидію на загальних підставах, тобто для цього не потрібне рішення комісії, до них не прийде соціальний інспектор. А якщо громадянин приходить і каже: «Хочу, щоб мої документи винесли на розгляд комісії, бо я на загальних підставах права на субсидію не маю, але вважаю, що потребую її, бо не можу оплатити комунальні послуги»,  – цим він дає згоду на обстеження матеріально-побутових умов», – пояснив Музиченко. А у нас же більшість сімей такі, у яких на загальних підставах субсидія не вийде…

Кабінет Міністрів, нагадаємо, 27 квітня вніс зміни в програму надання субсидій. Громадяни не отримуватимуть допомоги від держави на оплату комунальних послуг, якщо у власності сім’ї є авто, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення. Субсидію не надаватимуть, якщо площа квартири перевищує 120 квадратів, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. У випадку безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід: три прожиткові мінімуми – 5286 гривень. Візьміть собі, люди, олівчик і підрахуйте, чи вийде у вас субсидія, якщо на людину, яка офіційно не працює, віртуально нарахують дохід у 5286 гривень.

Тепер мораль. В уряді, маю підозру, взагалі не орієнтуються, як і чим живе народ України. Нині у бідному краю важко знайти родину, яка була б фінансово щасливою.

Ми наведемо вам кілька ситуацій, буквально з тих, про які почув наш кореспондент останнім часом… Пенсіонерка за тиждень лежання у лікарні витратила більше 5 тисяч гривень – це три її пенсії. Крім того, лікар виписав великий і дорогий список медикаментів, які треба приймати. Вчителька вищої категорії, методист і таке інше бере відпустку, у тому числі і за свій рахунок, щоб у Польщі назбирати стільки полуниць, аби заплатити за науку її сина у виші за рік… Таких ситуацій сотні… А от показник, який чи не найліпше характеризує стан справ у державі та соціальної політики. Станом на початок року, за даними соціологів, кожна друга людина до 35 років хоче назавжди виїхати з України. Відсоток зростає щорічно.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар