Холера здесяткувала населення Самбора ще на початку вісімнадцятого століття

SambirWZ
218

Холера здесяткувала населення Самбора ще на початку вісімнадцятого століття

Що не кажіть, а навіть в час епідемії можна знайти щось позитивне. Щодня нам «викидують» карту Львівщини, де на території кожного району стоїть числівник – скільки у нас людей заслабло. 

ТАК ОСЬ, на початок тижня Самбірщина обходилася без жодної цифри. І це тішить. Чи то у нас такий сильний імунітет, чи ми свої пандемії з її жертвами пройшли ще дуже-дуже давно і ту гірку чашу випили сповна ще наші предки?

Виявляється, Самбір мав свою епідемію холери і у цю сторінку історії нам допомогли заглянути автор книги «Княжий город Самбір» о. Юліян Рибій та працівниця краєзнавчого музею «Бойківщина», міський екскурсовод Галина Мартинович. Цитуємо історичний твір: «Каплички. У 1705-1706 роках у Самборі шаліла пошесть холери, що викосила дві треті населення. Щоб ублагати Бога і всіх святих відвернути страшну заразу, побудовано на всіх шляхах і дорогах, що вели до міста, муровані каплички. Вони стоять до нині при тих дорогах, як німі свідки цієї страшної пошесті. У цих роках після епідемії, яка здесяткувала населення міста, на Бліху зосталося лише 37 населених домів. Всі інші стояли пустками».

Сучасник Галина Мартинович уточнила для нинішнього покоління, що Бліх – то сучасний мікрорайон вулиці Купилевої, а от до наших днів каплички, що були зведені на початку вісімнадцятого століття, не вбереглися. Лише одна – на території нинішнього костелу, три інші зникли в часі минулої війни.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити