Храм у Биличах, який обмуровують, ремонту не підлягав…

SambirWZ
185

Храм у Биличах, який обмуровують, ремонту не підлягав…

У попередньому номері “Високозамківської Самбірщини” ми розповіли про нестандартну ситуацію у Биличах Старосамбірського району. Там обмуровують стару церкву. Православна громада, яка нараховує 210 дворів, а греко-католицька – 7, має іншу точку зору на цю тему… Друкуємо і її…

Православна громада, розповіли нам тамтешні мешканці, взялася ремонтувати храм. Люди побачили, що будівля ремонту не підлягає. Тому терміново взялися за новобудову. Оскільки жителів небагато, то церква потрібна невелика. Отож, вирішили звести нову, обмурувавши стару, бо це місце намолене предками. Більше того, поруч уже звели дзвіницю і ковану огорожу. Благословення на демонтаж церкви є від правлячого архієрея. Розпорядженням голови Львівської ОДА від 11.12.1997 року №1300 церква Святих Косми та Дем’яна та майно, що в ній знаходиться, передані у безоплатне користування православній громаді Билич. На даний час, згідно з державним реєстром пам’яток, храм не належить до пам’яток культурної спадщини. Право довічного користування землею також є. Одночасно з початком будівництва громада звернулася в сільраду, щоб виготовити всі необхідні документи, однак розуміння не було. Документи готують, але чомусь мляво…

А що стосується продажу ікони Святого Миколая (17 століття), то вона була передана у Спілку реставраторів України і є акт приймання-передачі, бо, як пояснив людям реставратор, ікона через кілька років розсипалася б. Для її відновлення необхідно близько 70 тисяч гривень, яких у громади не було. Розпочинаючи будівництво нової церкви, не мали грошей на відновлення ікони. Реставратор оцінив ікону не у півмільйона гривень.

Про демонтаж надгробків. Чоловіки акуратно перенесли їх руками, а не трактором, аби під час будівництва їх не пошкодити. Після закінчення робіт надгробки встановлять на могилах. Коли розпочали копати траншею під фундамент, люди готувалися до того, що доведеться перепоховати останки, однак ніяких кісток не знайшли. Очевидцями цього є священик, 96 парафіян та голова церковного комітету.

Православна громада вважає, що до розголосу в Інтернеті спричинився священик УГКЦ Володимир Нестер, розповсюдивши неправдиву інформацію про початок будівництва нової церкви у Биличах.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар