Хто Гамару заважає працювати?

SambirWZ
187

Хто Гамару заважає працювати?

Довгоочікувана у Самборі подія – звіт міського голови Юрія Гамара, відбулася минулої неділі в Народному домі. Треба визнати: незважаючи на не зовсім хорошу погоду для подорожувальників, людей трохи назбиралося. Може ще й тому, що перед виступом першої особи міста, зал потішав відомий актор Левко Дурко. Швидкі на язик пробували кепкувати, мовляв, Дурко був на «розігріві» Гамара… Зрештою, той народ, який ходить на Дурка, звіту Гамара, радше всього, не потребує.

Юрій Петрович сумлінно підготувався до неділі і видрукував свій звіт у невеличкій газетці. Тому порадив читати і питати у нього все, кому що заманеться. Тим самим поламав традиційні нудні мерські звіти, а відразу перейшов до жвавого обговорення проблем міста. Про що у нього питали?

Традиційно – дороги та вулиці. Зокрема, йшлося про не менш традиційні об’їзні дороги, на які відсутні документи, не менш традиційну міську лазню, яка не працює за призначенням і не миє містян, а торгує будматеріалами. Музей Курбаса удостоївся уваги з приводу давнього земельного конфлікту між мешканцем будинку та музеєм. Передбачаючи питання з приводу лазні, Юрій Гамар мав розмову з власником, який обіцяв у черговий раз, що за півроку буде парити людей. Водночас Юрій Петрович зазначив, що Самбір не має не тільки лазні, а й громадського виходка, кінотеатру. У цьому, звісно, винні попередники. З приводу вулиць мер пояснив таке: окремі депутати клялися на вірність бізнесменам олігархічного походження за ремонт доріг на їхньому окрузі. «Кобзаря» у Самборі чотири рази перепродували, а теперішня влада до кіна не має жодного відношення. У перемовинах з нинішніми власниками будівлі поставили умову – зберегти хоча б невеличкий кінозал. Чи дослухаються, питання інакше. Що стосується старого кінотеатру, а в Самборі є і такий, то угода оренди з ним закінчилася і там владоможець хоче створити молодіжний простір «Медіа-хаб». Що це таке, не уточнювали, але, видно, мер, поїздивши по закордонню, десь то видів.

У питаннях слухачів звучала тема втікачів з просторів міста, зокрема, газова контора, районна рада перереєструвалися в район. Юрій Петрович крив тим, що «хлопці з районної влади бавляться в політику», але вони самбіряни і ходять нашим містом… Згадували пам’ятки архітектури, хлібокомбінат, цукровий завод, дорогу на кладовищі. До речі, про хлібокомбінат. Мер знайшов нарешті правильну відповідь: відремонтували дорогу зі Львова у Самбір, а відтак є можливість возити нам хліб зі Львова – оригінально, чи не так? А взагалі, всі ті та інші питання, як мені здалося, звучали і раніше – за трьох попередніх Котів, за половину Тершовчина, за одного Копиляка, і звучать за Гамара. Було все – очисні споруди, виховна колонія, Народний дім, ремонт ратуші і фонтан. До речі, деяких містян фонтан не влаштовує і треба зводити новий. Мер обіцяв до дня міста водне новосілля з підсвіткою. Відомий самбірський громадський діяч Віктор Шупер діймав мера «бородатими» проблемами окремих земельних конфліктів, кіосками біля ринку. Підприємцю та психологу Анатолію Білінському не подобається те, що вхід у восьму школу, біля якої, нагадаємо, він має бізнес, не з парадного боку, а ззаду. З точки зору психолога, це приниження дітей та педагогів, бо у храм науки ззаду не ходять. Пан Анатолій з цього приводу хотів подарувати мерові Конституцію України, а натомість спрезентував листівки, які пхають у двері його дочці… Не можу не згадати, що були присутні воїни АТО, які дякували Юрію Петровичу за добре ставлення до вирішення їхніх проблем. Був момент, коли мер «наїхав» на правоохоронні структури, зокрема, службу по боротьбі з економічними злочинами, яка усі зусилля спрямовує на перевірку мерії, а не на справи по ділу. Пан Гамар каже, що має по дві перевірки в тиждень, а коли їх нема, то стає нудно… Гадаємо, якщо минулого звіту працювати мерові заважав Ярослав Кузьмяк, то тепер поліціянти…

Відвертих опозиціонерів – замовних чи проплачених, яєць і гнилих помідорів наш репортер не помітив… У підсумку Юрій Петрович розповів про грандіозні плани, які ми чули і від попередників. Сказав, що готує заміну і собі, і депутатам, бо виберуть учнівський парламент, який буде мати у власному розпорядженні 200 тисяч гривень.

Йосип МАЛАНЯК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар