Хто позбудеться субсидій?

SambirWZ
176

Хто позбудеться субсидій?

Народ тільки тим тепер і живе, щоб мати субсидії і немалі, бо без них оплатити комунальні послуги – смерті подібне. Треба сказати, на Львівщині цим благом користується майже 452 тисячі родин, що становить 56,5 відсотка. Це показник бідності, який, схоже, відчутно зменшиться. Мабуть, чиновники на київських пагорбах підрахували, що наша бідність обходиться їм дуже дорого і вжили заходів, що зменшать кількість отримувачів субсидій. Ця тема не може не турбувати, а тому читайте далі.

КАБМІН вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або  тіньову зайнятість. Зокрема, відтепер субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення. Це правильно, бо «олігархи» набудували собі квадратних метрів, мають нові автівки, але умудряються виробити субсидії. А це, вважайте, ті кошти, які віддали державі платники податків. Себто, ми з вами тих же олігархів і підтримуємо. Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи. З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі. У нас таких квартир, зрештою, як і будинків, не так вже й багато.

А тепер те, що суттєво зменшить кількість сімей, які отримують субсидії. Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть як дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень. Тим, хто є справді безробітним, необхідно буде стати на облік до Центру зайнятості. Тепер на хлопський розум: у кожній сім’ї знайдеться хтось, хто гарує за кордоном, але прописаний у себе вдома, чи отримує платню у конверті, бо роботодавець не має змоги платити податки. Раніше субсидію на нього теж нараховували, послуговуючись тими ж кількома прожитковими мінімумами, але мінімум був невеликий і субсидії все одно виходили. Потім у державі підняли отой мінімум, а коли помножити його на норму «три», то й виходить сума у 5286 гривень. Тепер рахуємо далі: якщо сім’я, яка має заробітчанина, або того, хто офіційно ніде не працює і не стоїть на «біржі», звернеться за субсидією, то крім інших реальних доходів, нарахують і неіснуючий – 5286 гривень. Це велика сума, яка вплине на те, що ви або не отримаєте субсидії взагалі, або нарахують якийсь мізер.

І якщо вже мова про субсидії, то не виключено, що нас чекає ще одна новина. Міністр соціальної політики Андрій Ревазапропонував нараховувати субсидію і трудовий стаж українцям, які працюють за кордоном. Ми пропонуємо стимулювати їх (людей, які працюють за кордоном) до добровільного страхування. Тобто, готові давати субсидію сім’ям, де люди працюють за кордоном за умови, що вони добровільно застрахуються і заплатять внесок хоча б за 3 місяці, сказав пан Рева. За 3 місяці мінімальний внесок – це 2500 гривень, а ми за це даємо їм субсидію і страховий стаж, який буде давати людям право на пенсію. Це стимулюючий момент, який повинен давати можливість користуватися системою соціального захисту.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар