Хто підтверджує патріотизм своїми податками

SambirWZ
238

Хто підтверджує патріотизм своїми податками

Ми звикли до того, що сенсації  відбуваються на рівні місцевої влади – хто і що не так сказав, хто і що не так зробив, хоча толку від цих сенсацій на гріш – тимчасове вдоволення. Насправді, доволі часто переконуємося у тому, що патріотизм – це інколи порожні слова з уст тих, хто багато говорить, а мало робить… У нашому нужденному житті є державні показники зі своїми сухими цифрами, які наочно демонструють, хто і що вартий, хто просто любить Україну, бо її прийнято любити, а хто її чесно підтримує податками. Минулого тижня у “надрах” Самбірської районної влади з’явилися документи з податкової, а цифри говорять самі за себе… Нині – про найцікавіше…

Є у нас такий податок, який скромно абревіатурою називається ПДФО. Це податок з доходів фізичних осіб, тобто податок з зарплати кожного з нас. Він примітний тим, що наочно показує, що і хто платить, скільки людей працює на підприємстві.

Ну, набирайтеся математичної мужності і рахуймо разом… За словами голови Самбірської РДА  Миколи Фрея, з усіх аграрних підприємств  району  найліпше  спрацювали інвестори з ТзОВ МХП. Торік з того ж таки ПДФО сплатили 2 мільйони гривень за 11 місяців, а у 2016-му за такий же період – 2 мільйони 600 тисяч гривень. “ЛВ Лімітед” – більше 3 мільйонів у той час, коли у 2015-му –  мільйон. Нехай не короблять вас різниці у цифрах. Річ у тому, що районна влада, співпрацюючи з інвесторами, попросила їх реєструватися на нашій території, щоб сплачувати податки. Вони дослухалися і процес пішов… Треба сказати, що значна частка надходжень є у тому, що після зареєстрованих договорів  ПДФО від вартості паїв йде на конто місцевих громад.

Хоча, якщо бути об’єктивними, значні надходження від податків із зарплати – не тільки від аграрного виробництва. Військова частина Нового Калинова дала  до місцевого бюджету 16,7 мільйона гривень. Щоправда, у громаді опинилося лише 60 відсотків  суми, бо 40 інших пішло в обласний і держаний бюджети. Але однаково – це серйозна сума… Треба, щоб обиватель знав: управління газового господарства перейшло під егіду району і за 11 місяців сплатило 730 тисяч гривень податку із зарплат. Серйозний старт взяло Воютицьке підприємство з виробництва спирту. З початку року воно заплатило місцевих податків півтора мільйона, що на 925 тисяч більше, ніж торік.

Свого часу на наших теренах йшли серйозні дискусії на предмет, куди модна фірма “Онур”, яка прокладала нам асфальтівки, буде сплачувати свої податки. Мусимо констатувати, що Самбір дискусію програв, незважаючи на те, що і депутати докладали зусиль до того, аби дорожнім туркам було комфортно. Повідомляємо: “Онур” сплатив на території району ПДФО 835 тисяч і близько 300 тисяч за землю.  Місто, яке так пишалося своєю співпрацею з іноземцями і допомагало тирити гравій з берегів Дністра, пролетіло… І далі з найцікавішого: сонячні батареї у Ралівці сплатили 400 тисяч ПДФО, а плюс ще земельний податок… Про наших з вами фермерів… “Оазис” Володимира Кожидла віддав  ПДФО 220 тисяч гривень. Не знаємо, на скільки вражає вас ця цифра, проте, наприклад, фермер Кільган – лише 4,5 тисяч. “Барком”, який  зосереджується у Дублянах, – 168 тисяч, фермер Загорський – 75 тисяч, птахофабрика, перереєстрована у район, – 150 тисяч.

Очевидно, буде цікаво, хто ж є найбільшим платником ПДФО у Самборі? Авторитетно заявляємо – залізниця з показником у майже 12 мільйонів гривень, Самбірська ЦРЛ – 4,3 мільйона гривень. Самбірська районна рада сплатила містові податку із зарплати – 161 тисячу гривень, а райдержадміністрація – 387 тисяч. Це, щоб ви розуміли, хто на якій території утримує працівників, туди і платить… Коли у Самбірській районній владі проаналізували податкову ситуацію, то дійшли висновку, що окремі об’єднані громади мають почасти більший ПДФО, ніж районна рада. Просто деякі об’єднанці нагнали собі такий штат і такі зарплати, що й податок зашкалює, але все до часу…

Редакція вдячна у підготовці  публікації керівнику Самбірської податкової адміністрації Ігорю Малецькому.

Роман ІВАНЧУК.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар