Хто сильніше вдарить

SambirWZ
234

Хто сильніше вдарить

Відколи існує людство, відтоді є такий критерій як – хто сильніший? До речі, і у братів наших менших – тварин, теж таке суперництво є. Суперечки за верховенство, як в одних, так і в других, закінчуються часто кровопролиттям і навіть смертю. Отож, ще в Стародавній Греції започаткували Олімпійські ігри, щоб найсильніші і найспритніші вели суперництво цивілізованим способом.

Видів спорту тоді було небагато. І лише після того, як наприкінці ХІХ ст. ігри з ініціативи француза П’єра де Кубертена відновилися, кількість видів з кожною наступною Олімпіадою почала збільшуватися і серед них завжди особливу увагу привертали, крім футболу, силові, зокрема бокс. Його головним аргументом є міцні кулаки і кількість ударів. А от цивілізовані люди почали задумуватися над тим, як визначити силу кулака  без лупцювання голови і торсу суперника.

І придумали. Мене зацікавило оголошення про те, що у Самборі будуть проводити відкритий чемпіонат міста  із сили удару. Про такий вид спорту ще не доводилося чути, тож розшукав Ігоря Леня, причетного до цього, а він допоміг вийти на президента федерації ударного спорту України Романа Гуца, який живе у Львові.

– Це один з наймолодших видів спорту, – розпочав він розмову. –  Його придумали для того, щоб люди не лупцювали і не калі-чили себе, не маючи злості один на одного, а визначали сильнішого завдяки сучасним методам. Сконструював і запатентував силомір фізик-винахідник Володимир Савельєв. При ударі по снаряду, подібному на тренувальну боксерську грушу, на електронне табло виводяться цифри: з якою силою його нанесено. Досі не було єдиної стандартизованої системи визначення сили удару, тож і змагань таких не було. Мені вдалося придбати силомір, заснувати федерацію ударного спорту України, розпочалося проведення турнірів. Вже змагалися бажаючі у Львові і Червонограді, в обласному центрі відбувся командний чемпіонат. Завдяки міському голові Самбора Юрію Гамару відбудеться відкритий чемпіонат і у вас.

Можуть брати участь усі бажаючі незалежно від віку. Розподілять їх за ваговими категоріями: до 70 кг., до 90 кг, і понад 90 кг. Кожному для визначення сили удару дається 5  спроб. Змагання проводяться у трьох видах програми – удари рукою класичним та вільним стилем і удари ногою.  Зараховується найкращий результат.

Змагання відбудуться у суботу, 23 січня. Очікують на приїзд сильних зі Самбірщини та Старорсамбірщини. Довідки і реєстрація учасників за телефонами: 097- 754-84-84 або 097-206-54-78. Зважування розпочнеться о 15-й год., турнір – о 16-й год. Місце проведення: Самбір, вул. Торгова, 54, (за ринком у тренажерному залі клубу “Sport Тімe” (третій поверх торгового комплексу).

 

Ігор ТИЛИЧКО

Вас це може зацікавити

Залишити комментар