Хто торгуватиме пільговими ліками?

SambirWZ
160

Хто торгуватиме пільговими ліками?

Третина мешканців Львівщини має право скористатися урядовою програмою “Доступні ліки” і отримати препарати від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Про це пацієнти уже знають, бо про програму дуже багато говорять урядовці і цим пишаються.

А нас здивувало те, що 31 відсоток населення у нас слабує саме цими недугами – жах! В.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак зазначила, що на диспансерному обліку  перебуває 787 тис. 600 пацієнтів, які теоретично матимуть право на відшкодування. “Це і діти, і дорослі. 53,5 тис. – хворі на цукровий діабет ІІ типу, 723 тис. 300 – на серцево-судинні захворювання і 10 тис. 680 хворих – на бронхіальну астму. У грошовому еквіваленті на відшкодування за ліки кожному хворому передбачено по 41 грн. Але ми не можемо говорити, що кожен отримає лише 41 грн знижки, бо хтось матиме достатньо велику суму знижки від кількості препаратів, а хтось – іншу”, – наголосила пані Микичак.

Для майбутніх покупців розповімо, про які ліки йде мова. Їх перелік оприлюднило Міністерство охорони здоров’я.

Серцево-судинні захворювання: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil), Гідрохлортіазид (Hydrochlo-rothiazide), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide), Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведілол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol);

Бронхіальна астма: Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol);

Діабет ІІ типу: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide).

Тепер найцікавіше: де пацієнтам купувати ці ліки? Головний лікар Старосамбірської ЦРЛ Юрій Войтів розповів, що наприкінці минулого тижня фармацевти з медиками уже стрічалися, наразі визначаються, хто візьме на себе таку поважну місію. Юрій Ярославич розвіяв сумніви окремих власників аптек, мовляв, не варто зв’язуватися з державою, бо почнуть видавати ліки безкоштовно чи зі знижкою, а потім чекай своїх грошей від держави. Пан Войтів зазначив, що урядова програма серйозна, що гроші уже є в області і за кілька днів будуть у районах. Тому побоювання не мають під собою ґрунту… Світлана Терлецька – керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги Самбірщини розповіла “Високому Замку”, що селяни району будуть користуватися послугами аптеки “Медфарм” (приміщення знане в Самборі як “стара пиріжкова” і “Ромашка” поблизу “білого дому”, напроти супермаркету “Сільпо” на Валовій та на вул. Шпитальній біля лікарні. Для отримання пільгових медикаментів пацієнт повинен мати рецепт, завірений лікарем, а пані Терлецька ставитиме на документ печатку. Жителі Самбора, розповів головний лікар ЦРЛ Степан Скірин, так само визначилися – дві аптеки “Ромашка” та “Медфарм”.

Ми розуміємо, що у цій новій справі виникатиме ще немало питань, тому, як тільки дізнаємося про щось нове, розповімо.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар