Хутір Білаки буде жити, принаймні, виробництвом молока…

SambirWZ
204

Хутір Білаки буде жити, принаймні, виробництвом молока…

Був колись на Самбірщини хутір Білаки. І ви не помилилися, почувши знайоме прізвище – там жили найближчі родичі відомого на наших теренах підприємця Івана Білака. Це як їхати зі Самбора до Ваньович та повернути вліво у бік Дністра… На березі стояло кілька хат. Останніми роками залишалася хіба одна жила будівля, у якій мешкала до останніх днів цьотка Івана Івановича.

ОДНОГО разу, коли пан Білак був при владі у Самбірському «білому домі», возив мене туди, показував землі батьків і зі сумом говорив про те, що рідні терени занепадають… Того ж часу подумав собі, що справді хутора Білаки уже не буде. Більше того, якісь телевізійники почали їздити нашими теренами і знімати ті села, які вмерли. Білаки потрапили у сумну статистику. Видно, колеги помилилися, бо Білаки будуть жити! Не знаємо, чи хтось там поселиться, але те, що на колишньому хуторі розпочалося молочне виробництво – факт, який зафіксували очільники району Микола Фрей, заступник голови райради Андрій Бобак, представники українсько-канадського молочного виробництва. Ферма розрахована на кілька десятків добрих корів, але наразі було лише п’ять. Одна з них поважним гостям влаштувала справжнє сільське життя, бо почала телитися. Не знаємо, хто у таку хвилину надавав корові поміч, але голова райдержадміністрації Микола Фрей зізнався у приватній розмові з нашим кореспондентом, що він як ветеринарний фахівець був на висоті.

«Відкриття ще однієї сімейної молочної ферми – це створення робочих місць, нового бізнесу, розвиток сільського господарства і розвиток області. Ваша ферма є прикладом для інших у тому, що можна не виїжджати за кордон, а заробляти тут і розвивати власну справу. Сьогодні у Львівській області є понад 112 тисяч корів, 94 відсотки утримується в господарствах сільського населення, виробляють 96 відсотки всього молока. Таким чином, ви є основним виробником молочної продукції та забезпечуєте харчову безпеку області і виготовляєте продукцію високої якості”, – зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Павло Дигдало. Ще одну аграрну перемогу Самбірщини привітав і представник Канади Люк Шассе.

А керуватиме новим молочним виробництвом сім’я Ігоря Бахура…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар