Хімію на ріпак треба сипати вночі, поки люди сплять…

SambirWZ
203

Хімію на ріпак треба сипати вночі, поки люди сплять…

У нас ще є така ледь забута категорія людей, як аграрники. Забута, бо аграрники – то здебільшого великі інвестори (на Самбірщині три потужні фірми). Останнім часом люди у селах ударили на сполох, позаяк “латифундисти”, окроплюючи поля, наприклад, з ріпаком, псують людям здоров’я. Парадокс у тому, що ріпак росте, наприклад, впритул до Рудківської школи. А поблизу Блажева абсолютно всі землі у жовтому цвіті…

Скарги надходили у “білий дім” і там влада зібрала нараду з участю аграрників, екологів, санітарних лікарів та всіх інвесторів. Людей було немало, тому й розмова вийшла всебічною і цікавою. Зокрема, домовилися про те, що аграрники будуть повідомляти, коли хімію сипатимуть. Хоча кажуть, що повідомлення в сільради дають, але війти людей не попереджують. З другого боку, аграрники замість того, щоб працювати один день, насправді працюють кілька, і то вдень,  хоча хімію мають сипати тільки вночі. Були претензії до землевласників і у тому, що мають пильнувати аби не горіла стара стерня, а коли вже щось і горить, то мають відшкодовувати збитки, що пішли на роботу пожежників. Ці та інші, можна сказати, побутові проблеми буде вирішувати і узгоджувати навмисне створена комісія, яку очолив перший заступник голови РДА Роман Біндас, а у заступниках у нього – депутат Юрій Василенко. Треба підкреслити, цей обранець з тих упертих, що спуску нікому не дасть….

Микола Фрей – господар району, за короткий час своєї праці при владі зумів домовитися з інвесторами про те, щоб вони не тільки приходили навесні сіяти, а восени – збирати, а й жили життям громад. Зокрема, співфінансували сільські проекти, допомагали ремонтувати дороги, які почасти самі ж і нищать, та найважливіше – щоб уклали усі угоди на оренду паїв, щоб зареєстрували їх, а податки залишали у районі. Скориставшись нагодою, Микола Михайлович якраз і говорив про це, не обминаючи і інші проблеми стосунків великих “землевласників” та селян району.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар