«Це все одно, що на Різдво паску пекти»

SambirWZ
180

«Це все одно, що на Різдво паску пекти»

З прокладанням тротуарної плитки у Самборі, м’яко кажучи, безлад, якщо не сказати бардак – від весни латали тротуар на Стебельського, а наші люли і сміялися з такого затяжного ремонту, і плакали…

ПОЗАМИНУЛОЇ середи сусіди міського голови Юрія Гамара – мешканці багатоповерхівок на Коперніка, побачили нарешті майстрів з тротуарною плиткою. Розпочалися роботи ще навесні. З яких причин не користали з гарної погоди, поняття не маємо, але, розривши шлях, все так і залишили. Було відчуття, що і ратуша з цим змирилася, і мерські сусіди. Ач ні, Юрій Гамар вирішив дотримати слова і стелильники тротуарів взялися до роботи. А минулого четверга випав сніг, чималенький такий сніжочок, і вітер дув сильний, а майстри працювали на «втіху людям». Шкода робітників, бо стояти на холоді у відповідній позі – то є зле… Один з тамтешніх жителів, який запрошував на оглядини, ствердив нам, що стелити плитку взимку – це все одно, що пекти паску на Різдво. Образність мислення нашого народу не знає меж… Погодьтеся, ратушні панове, то є великий ґандж, особливо, коли врахувати, що мова йде про подвір’я лідера міста, якого сусіди не можуть уже назвати добрим господарником.

Тут цікава політична складова. Свого часу у Самборі не вибрали знову мером чоловіка, який не зміг за багато літ відремонтувати свою вулицю. Сусіди образилися і не обрали його на новий термін. Інший мер свої околиці пильнував і багато допоміг сусідам, але його також не вибрали – невдячні. Що буде у ситуації з Юрієм Гамаром та його обійстям, уже не можемо прогнозувати нічого , бо виборець став фантастичним.

Але повернемося на Коперніка. Спочатку ми хотіли скрити прізвище свого консультанта з питань ремонту доріг, бо суть не у прізвищі, але те, про що нам далі розповів експерт, не дає змоги тримати таємниці. Отож, наш місцевий стелильник бруківки Андрій Мандзяк авторитетно твердив, що ремонтувати взимку  тротуари геть не можна, це не відповідає технології. Більше того, за його спостереженням, там кладуть плитку просто у болото, хоча має бути відповідний гравійний настил. Така плитка при такій погоді, просто просяде і все це згодом доведеться переробляти. Шкода праці майстрів, бруківки та грошей платників податків, додав Андрій Мандзяк. А ще розповів, що цьогоріч мають стелити бруківкою вулицю Филипчака і його фірма запропонувала ратуші свої послуги. Однак право вести роботи виграли ті, які запросили у міста за свою працю на 200 тисяч гривень більше, ніж пропонував Андрій Мандзяк. «Така ж ситуація, – каже він, – була і минулого року, коли дешевші пропозиції відхиляли, а брали чомусь дорожчі… І відповідні служби на це явище належно не реагували».

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар