Чекасу справедливо плескали у Старому Самборі, а у Самборі на Страшівського несправедливо нагримав Загарія

SambirWZ
212

Чекасу справедливо плескали у Старому Самборі, а у Самборі на Страшівського несправедливо нагримав Загарія

Обласні правоохоронні чиновники не вірять, що у нас не дають і не беруть хабарів

П’ятниця на наших теренах була позначена приїздом голови ЛОДА Олега Синютки, головних прокурора та поліцейського області. У присутності громадськості – якесь дивне слово, відбувалися слухання місцевих правоохоронців. Дві години у Старому Самборі, дві години – у Самборі… Навіть за великої любові до свого читача ми вам усього не розкажемо. Тому – лише про найцікавіше…

У Старому Самборі головного поліцейського наразі нема. Роман Чекас, який керував відділенням, не пройшов переатестації з причин, про які ми уже розповідали. Звіт нового намісника був пересипаний всілякими цирами. Як підмітив губернатор, поки скаже десяту цифру, слухачі забудуть першу. Тому і ми – без надміру цифр. Старосамбірські копи працюють у звичному режимі, когось ловлять, когось не встигають, щось скеровують до суду, щось розслідують… Зрештою, коли на 120 населених пунктів – лише 8 дільничних, то про яку  ефективність можна балакати? Але цікавості розмови додали люди. Наприклад, представник організації воїнів АТО доскіпувався, на якій підставі у його побратимів брали номери мобільних, додатково щось перевіряли. Молодий поліцейський за трибуною розхвилювався, став пояснювати, що у Львові сталося убивство і перевіряють…

Олег Синютка зрозумів, що не у той бік тема йде, і запропонував іншу версію: органи соціального захисту чи інші служби цікавляться номерами телефонів, аби порозпитувати вояків, чи у них все гаразд, чи не відчувають труднощів… Представник місцевої прокуратури говорив про крадіжки лісу та корупцію – теж багато відомих уже фактів. В Солянуватці допустили підтасовку земельних документів, у одному з навчальних закладів Добромиля знайшли розтрату  -150 тисяч гривень. А наступний факт нас взагалі вивів з рівноваги. Губернатор розповів, що головна освітянка області несподівано наїхала, пардон, приїхала у Добромильське ПТУ, а там з 280 дітей, які рахуються на списку як студенти, на заняттях було лише 18. І це при тому, що бюджет міста Добромиль – якихось 2 мільйони гривень, а бюджет навчального закладу – більше 4 мільйонів. Стоїть питання, куди йдуть гроші, виділені на освітянський заклад? Потім пан Синютка додав, що в іншому ПТУ області  викладачі  знахабніли до того, що з дітей, які не ходять на науку, збирають банківські карточки та знімають їхні стипендії собі… А ще казав, що діти в директорів на городах бульбу копають… Богу дякувати, хоч такий безлад не у нас… Як у Самборі, так і Старому Самборі правоохоронні очільники говорили про хабарі. Вони не вірять, що протягом минулого та нинішнього років у нас ніхто і нікому нічого у ліву кишеню не пхав. А тому зробили висновок, що або поліції не довіряють, або поліція не бачить… А тому, робимо висновок і ми, невдовзі  щось таке може з’явитися. Потенційним хабарникам радимо применшити апетити.

І далі з того, що назвемо найцікавішим. Олег Синютка наполягає на тому, аби покарати винних у блокуванні доріг. Нагадаємо, одного разу, коли він їхав у Хирів, пікетувальники домагалися ремонту шляху через Слохині до Самбора. У відповідь Любі Кузьмі, яка питала у нього про дорогу, він говорив про те, що частину шляху уже здолали, залишилося небагато… А от що приємно вразило полковника Дмитра Загарію – обласного поліцейського, то єдність Старосамбірщини у справі відстоювання Романа Чекаса, який не пройшов переатестації і має залишитися поза органами внутрішніх справ. Обіцяв докласти зусиль, аби його відстояти, і втішився, що зал аплодував на знак підтримки Романа Орестовича. Ну, якщо врахувати, що у залі було багато поліцейських, переодягнутих у цивільний одяг, то оплески справді були гучними.

Натомість у Самборі стався збій. Василь Страшівський – начальник відділу, загалом непоганий фахівець, інтелігент, хоча так само не пройшов атестації на керівну посаду, але його залишають у поліції. Окремі ативісти висловили свої претензії, мовляв, не довершено справу з розкраданням гравію, коли будувався “Онур”, в Рудках нема чергової машини, не розслідували  крадіжку у одній із сільрад, діє гральний бізнес, в Самборі є такі поліцейські, які самі себе не здатні захистити.  А ще казали, начебто службові авто возять до місця служби чи подій окремих фахівців. Пояснення пана Страшівського викликали у Дмитра Загарії (за присутності Олега Синютки) не найкращі відчуття і він розізлився. Хоча, як нам видається, кілька таких скарг ще не роблять погоди у загальній картині боротьби із злочинністю. Тому критика на адресу пана Страшівського з уст його обласного начальника нам видалася не зовсім справедливою. Самбір мав значно гірших очільників, тому переконані у тому, що Василь Степанович не зганьбив поліцейського мундира… Взагалі, якщо проаналізувати рівень окремих запитань губернатору, які не стосувалися правоохоронної діяльності, то місцями ставало соромно. Дехто на схилі літ вирішив запитати, чому держава в Самборі не будує державного житла для нужденних, а дехто просив розвивати виноградарство…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар